Reklama

Kilka tysięcy osób przebiegnie przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice i Chorzów. Będą utrudnienia

Redakcja
Ponad 7 tys. osób weźmie udział w Silesia Marathonie. 15. edycja imprezy sportowej odbędzie się 1 października. W kilku miastach, w tym w Katowicach, szykują się utrudnienia.

W najbliższą niedzielę już po raz 15. przez kilka miast przebiegnie kilka tysięcy osób. Biegacze będą rywalizowali na trzech dystansach – półmaratonu, maratonu i ultra (50 km). W tym roku trasa Silesia Marathonu zostanie poprowadzona ponownie przez 4 miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. Zawodnicy będą startowali w Parku Śląskim wspólnie, ale o różnych godzinach w zależności od dystansu. Start ultramaratonu zaplanowano o godz. 7.30, pół godziny później rozpocznie się maraton, a na trasę półmaratonu uczestnicy ruszą w trzech turach z 5-minutowymi odstępami – od godz. 9.40 do 9.5o.

W związku z imprezą konieczne są zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Poniżej orientacyjne godziny zamknięcia ulic, którymi pobiegną zawodnicy.

KATOWICE:

od 7:50 do 11:20 – Złota (od ul. Sportowej), Bukowa, Krzyżowa, Ściegiennego, Chorzowska (nitka północna), Rondo Ziętka, Al.Roździeńskiego, Dudy-Gracza,
od 8:20 do 10:50 – Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, alejki Doliny 3 Stawów, Francuska, Gospodarcza, Górniczego Dorobku,
od 8:40 do 11:20 – Św. Anny, Czechowa, Janowska, Plac Wyzwolenia, Zamkowa, Grodowa, Oswobodzenia.

KATOWICE-MYSŁOWICE

od 9:10 do 12:40 – Obrzeżna Zachodnia, Oswobodzenia, Lwowska, Bednorza, Roździeńska, Obrońców Westerplatte, 1 Maja.

KATOWICE

od 9:20 do 13:10 – Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka, Strzelców Bytomskich.

SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

od 9:50 do 14:10 – Mysłowicka, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi, Katowicka, Telewizyjna, Bytkowska (odcinek od ul. Targowej do Telewizyjnej).

Dodatkowo w godz.  7:30-14:30 wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie Katowic, Mysłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Na czas imprezy uruchomione zostaną dwie linie – S1 i S2. Połączą one z pętlą Słoneczną dzielnice w których komunikacja miejska zostanie zawieszona. Na pętli Słonecznej będzie możliwa przesiadka na linie tramwajowe w kierunku centrum Katowic oraz do Placu Alfreda i Siemianowic Śląskich. Kursowanie wszystkich linii tramwajowych zostanie utrzymane, ale możliwe są czasowe wstrzymania ruchu na liniach: 0, 6, 7, 13, 14, 15, 16, 20, 23 i 36. Wszystkie szczegóły są dostępne TUTAJ. Poniżej mapa z trasami linii specjalnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*