Reklama

Kibole Ruchu rozrabiają przed derbami. Palili ubrania i szaliki Gieksy obok szkoły podstawowej

Kibole Gieksy palą szaliki Ruchu na stadionie przy Bukowej (zdjęcie archiwalne).

Ł. K.
Zbliżają się derby. Sobotni mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Ruchem Chorzów już przed pierwszym gwizdkiem budzi emocje. Jak zwykle przed takimi spotkaniami, uruchamiają się również kibole ze swoimi patologicznym zachowaniem.

W sobotę na stadionie przy ul. Bukowej odbędzie się przedostatni mecz tego sezonu 1. ligi (czyli de facto drugiej). Zagrają odwieczni wrogowie. GKS Katowice zmierzy się z bliskim awansu Ruchem Chorzów. Derby to spotkanie podwyższonego ryzyka, więc wszystkie służby będą w gotowości. Zwłaszcza, że na stadionie będzie komplet kibiców, niespełna 6 tys. osób. Z czego nieco ponad 400 chorzowskiej drużyny.

Jak zwykle przy okazji derbów, w mieście można zauważyć transparenty i plakaty zachęcenia do udziału. Tradycyjnie też ekipy pseudokibiców przechwalają się i pokazują, kto „rządzi” w Katowicach. Oprócz walki na posty i komentarze w mediach społecznościowych, niektórzy postanawiają „ponapinać się” na ulicach. Kibole Ruchu pojawili się w minioną środę na os. Odrodzenia, gdzie obok Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Stanisława Łętowskiego 18 dali pokaz swojej „siły”. Na barierce przy boisku szkolnym powiesili ubrania i szaliki z barwami klubowymi Gieksy i podpalili je. Wszystkiemu towarzyszyły przyśpiewki, a sama akcja musiała trwać bardzo krótko. Było to około godziny 19.00. Policja otrzymała zgłoszenie, a na miejsce pojechały 4 radiowozy. Nikogo nie udało się zatrzymać, ale poza głośnymi krzykami i paleniem, grupa około 30 mężczyzn nie stworzyła zagrożenia. Pseudokibice byli w większości zamaskowani. Mimo to policja zabezpieczyła szkolny monitoring. W tym tygodniu kibole chorzowskiego klubu odpalili też race w rejonie os. Tysiąclecia. Do sieci trafiły nagrania z obu akcji.

Mecz przy Bukowej rozpocznie się w sobotę, 27 maja, o godz. 17.30. W związku z tym jutro wjazd do Parku Śląskiego od strony ul. Złotej będzie przez cały dzień zamknięty.


Tagi:

Komentarze

 1. Tt 28 maja, 2023 at 10:47 am - Reply

  jak można takiej patologii dawać kasę z naszych podatków na budowę stadionu !!!!

 2. Nn 27 maja, 2023 at 8:54 am - Reply

  i takim idiotą morawiecki chcę budować stadion to już jest jakaś paranoja!!!??

 3. Sk 26 maja, 2023 at 11:10 pm - Reply

  wiadomo że śmierdziele szybko uciekają

 4. Adam 26 maja, 2023 at 10:43 pm - Reply

  jak mieli kogoś zapac, skoro radiowóz na sygnale było słychać 5min wcześniej zanim dojechał na miejsce. Większego zygzaka już nie mogli zrobić jadąc na interwencję..

 5. Michał 26 maja, 2023 at 8:21 pm - Reply

  A policja po godzinach maluje sprejem po kamienicach …

 6. anonimus 26 maja, 2023 at 6:17 pm - Reply

  juz nieraz okazywalo sie ze po zdjeciu kominiarek huliganami okazywali sie policjanci prowokatorzy…

Dodaj komentarz

*
*