Reklama

Kibole Ruchu Chorzów zdewastowali szkołę w Szopienicach

Redakcja
Wandale pomalowali jedną ze ścian szkoły w Szopienicach. Kibole Ruchu Chorzów prawdopodobnie zostali zauważeni, bo nie dokończyli swojego “dzieła”. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu i prosi o pomoc.

Na ścianie szkoły w Szopienicach pojawiły się napisy i klubowe emblematy Ruchu Chorzów. Policja poszukuje dwóch młodych mężczyzn, którzy zdewastowali budynek sali gimnastycznej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Bednorza 15. Jak powiedziała nam dyrektor szkoły, Bożena Zając, bardzo często dochodzi tu do takich sytuacji. Wandale zamalowują ścianę zwłaszcza od strony boiska szkolnego, które jest ogólnodostępne. W wakacje na elewacji z każdej strony pojawiły się wulgaryzmy, wybite zostało jedno z okien, a nawierzchnia boiska podpalona. Niedawno odmalowana ściana szkoły znowu jest zniszczona. Sprawcy namalowali napis “Ruch” i klubowe emblematy. Do dewastacji doszło 28 grudnia, w ciągu dnia. Straty są szacowane na 1,5 tys. zł. Szkoła zamierza w najbliższym czasie odmalować ścianę, a policja poszukuje wandali i publikuje ich wizerunki.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Katowicach przy ulicy Lwowskiej 7 lub pod nr tel. 32 200 3709, 32 200 37 00, 32 200 2555, lub [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*