Reklama

Każdy sam będzie mógł sprawdzić swoje punkty karne

Od poniedziałku 24 kwietnia kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby. W sposób tradycyjny, rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając punkt potwierdzający z ważnym dokumentem tożsamości. Można to też  zrobić z wykorzystaniem zewnętrznego dostawcy tożsamości. Obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci PKO BP, Inteligo, ING, Envelo i Millennium. W najbliższych tygodniach do grona zewnętrznych dostawców tożsamości dołączą kolejne instytucje.

Po zalogowaniu sie na Obywatel.gov.pl będzie można sprawdzić: sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie tzw. punktów tymczasowych.

Uruchomienie usługi „Sprawdź swoje punkty karne” to pierwszy etap programu CEPiK 2.0. Kolejne e-usługi będą uruchamiane w 2018 roku – podał resort cyfryzacji.

Źródło: www.kurier.pap.pl


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*