Reklama

Dziś sprzątanie os. Witosa. Każdy może się dołączyć

G. Ż.
W sobotę odbędzie się trzecia z cyklu akcji SprzątaMY dzielnice. Tym razem celem będą tereny zielone na os. Witosa. Zbiórka chętnych o godz. 10. Sprzątanie, jak zawsze, zakończy poczęstunek przy grillu.

SprzątaMY dzielnice to akcja urzędu miasta i Stowarzyszenia Wolnej Herbaty. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do dbania o najbliższe otoczenie. Do tej pory akcja odbyła się w dolinie Ślepiotki oraz na katowickich “Alpach”.

Zbiórka chętnych na os. Witosa odbędzie się o godz. 10 na końcu ul. Grabskiego, przy ogródkach działkowych i nasypie kolejowym. Sprzątanie potrwa do godz. 13.30 i zakończy się wspólnym grillowaniem, z oprawą muzyczną „na żywo”. Członkowie Stowarzyszenia Wolnej Herbaty będą prezentowali różne sposoby na zastąpienie jednorazowych produktów wielorazowymi i zdrowszymi odpowiednikami.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zapewnia kolorowe worki do selektywnej zbiórki odpadów. Są też: rękawiczki, toi – toi z umywalką, a w czasie sprzątania poczęstunek: herbata i ciastka. Wodę do picia dostarczają Katowickie Wodociągi.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*