Reklama

Mieszkańcy wybrali 7 miejsc do posprzątania w mieście. Zagłosowało ponad 2 tys. osób

Zdjęcie archiwalne.

Ł. K.
Ponad 2 tys. mieszkańców zagłosowało na miejsca, które zostaną przez nich posprzątane. Najwięcej głosów oddali na dolinę Ślepiotki. To tam za kilka dni rusza pierwsza akcja sprzątania. Dla każdego uczestnika będzie poczęstunek z grilla.

Mieszkańcy zaproponowali i wybrali miejsca, które sami posprzątają. Akcja SprzątaMY dzielnice to pomysł na uporządkowanie najbardziej zaśmieconych terenów w Katowicach. Jednak w inicjatywie nie chodzi tylko o sprzątanie. W trakcie każdego z wydarzeń będzie stoisko pokazujące jak można ograniczyć produkowanie śmieci na co dzień. Jak mówi Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, uczestnicy akcji zobaczą na czym polega idea tzw. zero waste. Na stoisku zostaną zaprezentowane m.in. worki zrobione ze starych koszulek i pościeli oraz pasty do zębów i prania wykonane ze składników dostępnych w każdym sklepie. Oprócz tego na sprzątających będzie czekał poczęstunek. Po każdym wydarzeniu zaplanowano grilla. Pierwsza akcja odbędzie się 19 maja w okolicy Ślepiotki na Zadolu (rejon ulic Gdańskiej i Polarnej). Ten teren uzyskał najwięcej, bo 644, głosów. W kolejnych tygodniach mieszkańcy będą sprzątali następne wybrane miejsca. Spośród dwudziestu wybranych zostało 7. Łącznie zagłosowało ponad 2000 osób. Kolejne miejsca to:

Os. Witosa – rejon ulic Dulęby i Grabskiego (299 głosów).

Wełnowiec – teren obok Parku Wełnowieckiego (265 głosów).

Zawodzie – Bulwary Rawy (195 głosów).

Piotrowice/Kostuchna – teren pomiędzy ulicami Biedronek i Pustułek (158 głosów).

Panewniki/Kokociniec – rejon ulic Kijowskiej i Wybickiego, przy nasypie kolejowym (95 głosów).

Wełnowiec/Józefowiec/Koszutka – okolice ul. Norwida (71 głosów).

Akcje sprzątania będą się odbywały co sobotę od 19 maja do 30 czerwca. Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne materiały. Dodatkowo przy okazji każdego wydarzenia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w ankiecie. W ten sposób wybiorą jedno miejsce (w okolicy sprzątanego terenu), które posprzątają służby miejskie.


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 22 maja, 2018 at 1:27 pm - Reply

    Za rok znowu będzie to samo bo w naszym społeczeństwie świadomość ekologiczna jest bardzo marna edukacja i jeszcze raz edukacja w rodzinie, przedszkolu , szkole wszędzie gdzie się da , niestety dorośli którzy mają dawać przykład młodszym sami śmiecą i nie widzą w tym niczego złego.

  2. MAz 16 maja, 2018 at 9:10 pm - Reply

    takie akcje powinny byc czesciej!!!

Dodaj komentarz

*
*