Reklama

Każdy będzie mógł za darmo zobaczyć ekspozycje z 43 krajów świata. Wystarczy się zarejestrować

Redakcja
W przeciwieństwie do szczytu klimatycznego, na World Urban Forum będzie mógł wejść każdy. Podczas międzynarodowego wydarzenia, oprócz głównych obrad, przygotowano też dużą przestrzeń z ekspozycjami z 43 krajów świata.

World Urban Forum nie będzie imprezą zamkniętą wyłącznie dla ekspertów, przedstawicieli rządów i samorządów. Każdy, kto się zarejestruje, wejdzie do środka i będzie mógł nie tylko posłuchać dyskusji, ale również zwiedzić stoiska 89 wystawców z 43 krajów całego świata w strefie Urban Expo. – Rejestracja i udział w tym wydarzeniu są bezpłatne. Wystarczy tylko się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy. Myślę, że nie powinno tu zabraknąć nikogo, kto chce mieć wpływ na to, w jakim mieście i otoczeniu będzie żył – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz pełnomocnik rządu ds. przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

Polska zaprezentuje się  w 21 pawilonach i stoiskach. Wystawiać się będą m.in. miasto Katowice, jako gospodarz wydarzenia, Związek Miast Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, a także prywatne przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest firma SEEDIA, specjalizująca się w produktach solarnych (na przykład miejskich ławkach z WI-FI i możliwością ładowania telefonów), które mają służyć wspieraniu Smart Cities. Marka Philips zaprosi na wirtualny spacer po Zielonym Szpitalu, czyli szpitala przyszłości – z nowoczesnymi rozwiązaniami o zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Natomiast MGGP Aero przedstawi swoje propozycje wobec wykorzystania technologii geoinformacyjnych do zarządzania miastem. Na wystawie będzie można zapoznać się z Regionalną Mapą Koron Drzew i Lokalną Mapą Drzew – narzędziami wspierającymi planowanie miejskich inwestycji i ochronę przyrody.

Na katowickim stoisku będzie ekspozycja podobna do tej, którą można było obejrzeć podczas szczytu klimatycznego. – Będziemy pokazywali to, jak miasto Katowice zmieniało się z miasta przemysłowego w miasto nowoczesnych usług, technologii, spotkań, a także kultury, bo jesteśmy Miastem Kreatywnym UNESCO w dziedzinie muzyki – zapowiada prezydent Marcin Krupa. W drugiej części stoiska zaprezentowana zostanie ekspozycja dotycząca realizacji przez Katowice 17. celów zrównoważonego rozwoju. Jak dodaje Krupa, te cele miasto zaczęło realizować, zanim zostały ustalone.

W trakcie WUF11, od 26 do 30 czerwca, Swoje pawilony promocyjne zaprezentują państwa, miasta, organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz firmy. Łącznie zajmą one 8 tys. m kw. powierzchni namiotów znajdujących się powyżej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Każdy, kto chce odwiedzić tą przestrzeń, powinien się zarejestrować do 22 czerwca na stronie wydarzenia. Formularz jest dostępny TUTAJ. Aktualnie zarejestrowanych jest ok. 9 tys. osób, a organizatorzy spodziewają się, że liczba uczestników wyniesie kilkanaście tysięcy osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*