Reklama

Nie ma pożaru w Katowicach. Strażacy ćwiczą przed międzynarodową konferencją

Redakcja
Ćwiczenia straży pożarnej w Katowicach. Zastępy straży pożarnej działają w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Symulacja jest przygotowaniem do zbliżającego się Światowego Forum Miejskiego.

Wiele osób wyszukuje dzisiaj informacji o trwającej w Katowicach akcji straży pożarnej. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej prowadzi działania, ale nie ma żadnego zagrożenia. Akcja strażaków jest związana z ćwiczeniami. Te odbywają się z powodu zbliżającej się międzynarodowej konferencji – Światowego Forum Miejskiego. WUF11, czyli World Urban Forum, odbędzie się w dniach od 26 do 30 czerwca. Ma przyciągnąć około 20 tys. gości z całego świata.

Dlatego przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym można zobaczyć strażaków w akcji. Ćwiczenia pod hasłem WUF 2022 rozpoczęły się około godziny 9.00. Strażacy działają według ustalonych wcześniej scenariuszy. – Mamy tutaj hybrydowe założenie. Po pierwsze pożar w jednej z sal konferencyjnych na III piętrze. Drugi scenariusz zakłada pomoc osobie, która została obsypana proszkiem nieznanego pochodzenia – mówi mł. kpt. Rafał Gruszka, oficer prasowy KM PSP w Katowicach.

W ćwiczenia zaangażowanych jest 11 zastępów straży pożarnej z trzech katowickich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, w tym zastęp chemiczny. Wszystko ma zakończyć się około godz. 13.00.

 

 

Zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*