Reklama

Katowickie Wodociągi sprzedają działki na os. Tysiąclecia, na których są parkingi

Szymon Kosek
Katowickie Wodociągi ogłosiły przetarg nieograniczony na sprzedaż trzech nieruchomości na os. Tysiąclecia. Obecnie działki dzierżawi Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast, która zrobiła na nich parkingi. Nowy właściciel może wycofać się z umowy.

Na sprzedaż wystawione zostały działki przy ul. Tysiąclecia 6, Chrobrego 31 i Chrobrego 37. Parkingi są na nich od niedawna. Przy Chrobrego powstało około 50 miejsc. – Katowickie Wodociągi nie mają na tych nieruchomościach swojej infrastruktury, więc nie są nam one do niczego potrzebne – tłumaczy rzecznik prasowy spółki Agnieszka Jaszkaniec.

Po zakupieniu działek, nabywca staje się stroną umowy o ich dzierżawę w miejsce Katowickich Wodociągów. Zgodnie z prawem, będzie on mógł zerwać umowę dzierżawy ze spółdzielnią z zachowaniem półrocznego terminu wypowiedzenia. Na korzyść mieszkańców przemawia fakt, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działki przeznaczone są pod infrastrukturę techniczną, do której zalicza się m.in. parkingi. Spółdzielnia może też sama wziąć udział w przetargu.

SM Piast nie ma jeszcze pomysłu, jak problem rozwiązać. – Szukamy odpowiedniego wyjścia z tej sytuacji. Trwają wewnętrzne rozmowy na ten temat w spółdzielni – mówi Genowefa Topolewska z działu prawnego SM Piast.

Michał Marcinkowski, prezes SM Piast, nie zdradza czy spółdzielnia weźmie udział w przetargu. – Nawet jeśli te nieruchomości kupi ktoś inny i chciałby wypowiedzieć umowę, musiałby nam zwrócić poniesione na budowę parkingu nakłady. Wątpliwe by ktoś się zainteresował tymi działkami.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*