Reklama

Katowice oczami katowiczan. Wystawa zdjęć 150+1

Łukasz Kądziołka
Miasto się zmienia, a najlepiej widzą to jego mieszkańcy. To oni są bohaterami nowej wystawy. Można ją nie tylko obejrzeć, ale również posłuchać i poczytać. Składa się ze 151. portretów mieszkańców Katowic.

Praca nad zdjęciami i wywiadami trwała kilka miesięcy. Jej efekt można obejrzeć w galerii Miasta Ogrodów. Na wystawę składa się łącznie 151 reporterskich portretów katowiczan. – Wybrałem bardzo różnych ludzi. Często są to osoby przypadkowe – mówi Piotr Wójcik, autor wystawy. Głównym jej tematem są Katowice. Natomiast przewodnikami po mieście jego mieszkańcy. Ci znani i nieznani. Analogowe, czarno-białe portrety kontrastują tu z 15. cyfrowymi i kolorowymi zdjęciami miasta. – Wybrałem bardzo tradycyjną metodę fotografii po to, żeby pokazać prawdę – tłumaczy Wójcik.

Przy okazji wykonywania zdjęć, autor rozmawiał z ich bohaterami. O życiu, związku z miastem i problemach. Wycinki tych rozmów można obejrzeć na krótkich nagraniach wideo lub przeczytać w pełnej wersji. – Teksty i historie są uniwersalne. Zabawne i smutne – mówi Wójcik.

Wystawa ma na celu pokazanie tego jak Katowice, zwłaszcza centrum miasta, się zmieniają i jak te zmiany wpływają na katowiczan. Przy jej tworzeniu pomagali Monika Proba i Tomasz Sinek. Wystawę multimedialną „150+1” można zobaczyć w galerii Miasta Ogrodów codziennie w godzinach 11-19 do 5 marca. Wstęp jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*