Reklama

Katowice kupują kolejne elektryczne samochody. Będą wykorzystywane w parkach

Grzegorz Żądło
Kolejne elektryczne samochody trafią do Katowic. Około 400 000 zł ma kosztować zakup dwóch pojazdów dostawczo-ogrodniczych, które zasilą flotę Zakładu Zieleni Miejskiej. Będą wykorzystywane przede wszystkim w parkach.

Zgodnie z ustawą o elektromobilności samorządy muszą sukcesywnie zwiększać udział pojazdów niskoemisyjnych w swojej flocie. Stąd konieczność zakupu kolejnych samochodów elektrycznych. Takie pojazdy ma już urząd miasta i MPGK, a teraz będzie miał też ZZM. Do zakładu mają trafić dwa pojazdy. To małe samochody dostawcze ze skrzynią załadunkową do 2 ton. W warunkach przetargu mają się znaleźć takie elementy wyposażenia jak myjka ciśnieniowa z beczką na 1,8 m sześć. wody i pompą do podlewania. Do samochodów będzie także można podpiąć pług do odśnieżania. Takie pojazdy osiągają prędkość do 25 km/h i mają zasięg na jednym ładowaniu około 100 km. Mogą być ładowane z gniazdka albo ze stacji.

Przetarg na zakup samochodów ma zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach, po tym, jak rada miasta przyzna 400 000 zł na ten cel.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*