Reklama

Straty z powodu zamkniętych cmentarzy. Katowice kupią kwiaty od handlarzy

Ł. K.
Katowice mają antykryzysową tarczę dla handlarzy zniczami i kwiatami. Miasto odkupi od nich towar, żeby straty były mniejsze. Trzeba się zgłosić do ZZM.

Zamknięte cmentarze w całej Polsce spowodowały, że wiele osób utrzymujących się z handlu zniczami i kwiatami straciło klientów. W ten weekend samorządowcy w wielu miastach namawiali do tego, żeby kupować przede wszystkim żywe kwiaty. To towar, który może najszybciej wylądować na śmietniku. Powstały też pomysły wsparcia dla handlarzy. W Katowicach prezydent postanowił, że kwiaty będą odkupowane.

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, z inicjatywy prezydenta miasta Katowice – Marcina Krupy w dniach 01- 06.11.2020r. będzie prowadził zakup interwencyjny chryzantem w donicach. Oferta skierowana jest wyłącznie do producentów i sprzedawców kwiatów” – czytamy w ogłoszeniu.

Akcja ruszyła 31 października. – Już od soboty zachęcamy producentów i sprzedawców tych kwiatów, aby się z nami kontaktowali i żebyśmy mieli możliwość wykupu – mówi Michał Szafraniec, rzecznik prasowy ZZM. Do tej pory zgłosiło się czterech przedsiębiorców. Żeby złożyć wniosek, należy spełniać kilka wymagać. Przede wszystkim osoba taka musi prowadzić działalność gospodarczą na terenie Katowic. Poza tym wnioskujący handlarz powinien przedstawić dowód zakupu kwiatów wystawiony do 30 października. Z kolei producent musi wykazać zakup materiału do produkcji chryzantem (np. nasion, sadzonek). Kwota przeznaczona na zakup kwiatów od jednego producenta wynosi 5 000 zł brutto, a od sprzedawcy – 3 000 zł brutto.

Odkupione w ten sposób kwiaty mają zostać wykorzystane przez ZZM. – Z jednej strony, docelowo mają one trafić na wszystkie miejsca pamięci i pomniki na terenie Katowic. Z drugiej strony prawdopodobnie będziemy chcieli je zasadzić na naszych terenach zielonych – mówi Szafraniec.

Wnioski należy składać w terminie od 1-3 listopada. Formularz i szczegóły są dostępne na stronie ZZM.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*