Reklama

Katowice i urząd marszałkowski sfinansują koncert TVP na Muchowcu

Grzegorz Żądło
Miasto Katowice i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapłacą za jeden z koncertów na wakacyjnej trasie TVP2. 30 czerwca na Muchowcu odbędzie się impreza, która będzie transmitowana w TVP, a wstęp na nią będzie bezpłatny.

Wakacyjna trasa Dwójki ma w tym roku 10 przystanków. Pierwszy koncert odbędzie się 23 czerwca w Chełmnie. Kolejny tydzień później w Katowicach na Muchowcu. W tym samym miejscu, w którym odbywały się juwenalia.

Wśród wykonawców zaproszonych przez TVP2 znaleźli się m.in. Cleo, Margaret, Komodo, Sound’n’Grace, Filatov&Karas, Red Lips, Andrzej Piaseczny, Mesajah, Gromee, Afromental, Michał Szpak, zespół Shanguy, Marcin Sójka, Roksana Węgiel, Sarsę, zespół Ira, Brave, Formacja Nieżywych Schabuff, Kasia Popowska, Urszula, Blue Cafe, Weekend i Boys. Koncerty poprowadzą: Izabella Krzan, Ida Nowakowska, Tomasz Kammel, Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak.

Na razie organizatorzy nie poinformowali o dokładnym składzie wykonawców koncertu w Katowicach. Imprezę na Muchowcu finansują m.in. miasto Katowice i urząd marszałkowski. Z budżetu miasta na koncert TVP2 pójdzie 150 tys. zł. Taką samą kwotę przeznaczy urząd marszałkowski. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Początek koncertu o godz. 20.

Oprócz Chełmna i Katowic, koncerty Lata z Dwójką odbędą się także Stalowej Woli, Toruniu, Łomży, Aquaparku Reda, Zamościu, Rzeszowie, Opolu i Gdańsku.


Tagi:

Komentarze

 1. Doradca Toruń 29 lutego, 2020 at 3:33 am - Reply

  Faktycznie UM tyle dopłacił do tej imprezy?

 2. Maciej 29 czerwca, 2019 at 9:33 am - Reply

  Spadać z koncertami z Doliny. I to jeszcze za naszą kasę organizują. Róbcie sobie takie chałtury na stadionie Śląskim. Ludzie chcą odpoczywać na Muchowcu, a tam co chwilę albo jakiś gówniany koncert, albo zjazd foodtracków. Krupa pozwolił zabudować okolicę dziesiątkami bloków. Okolica 3 Stawów jest teraz przeludniona, abetonowanie trwa. Czas obalić pana Krupę.

 3. Paderewa 28 czerwca, 2019 at 12:47 pm - Reply

  Wynocha ze strefy spokoju…..

 4. Paweł Skobar 21 czerwca, 2019 at 6:20 pm - Reply

  Göbbelsowka propaganda TVPis dla Karyn i Sebixów. Pincet niech żyje! Niech żyje! Niech żyje! Katowice miasto muzyki jego mać..

 5. Obywatel 21 czerwca, 2019 at 2:32 pm - Reply

  Imprezki proszę organizować w strefie kultury lub na obiecanym, niewybudowanym stadionie miejskim!
  To są miejsca do tego odpowiednie!
  KIEDY POMNIK ZOSTANIE NAPRAWIONY?
  ODPOWIEDŹ: NIGDY! Bo przeszkadzał w ustawieniu sceny.
  Raz był zniszczony i został naprawiony.
  Teraz znowu go zniszczono i nie mają winnego.
  Miasto znalazło sobie miejsce na imprezki!
  ZOSTAWCIE TO MIEJSCE W SPOKOJU!

 6. Marcin 21 czerwca, 2019 at 1:08 pm - Reply

  Stop koncertom na Dolinie! W maju juwenalia, teraz to a w sierpiu festiwal… Po kazdej z tych imprez przestrzen w tym trawniki przez niekrotki czas wracaja do siebie, a mieszkancy maja ograniczona mozliwosc lub w ogole, aby z tej przestrzeni korzystac i jeszcze musza za to placic. Jest strefa kultury niech sie tam takie imprezy odbywaja.

Dodaj komentarz

*
*