Reklama

Katastrofa budowlana w Szopienicach: przyczyną mogła być rozbiórka konstrukcji

Ł. K.
Oględziny się zakończyły, ale jest zbyt wcześnie na podanie dokładnej przyczyny zawalenia się stropów w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 22 w Szopienicach. Chociaż wiele wskazuje na to, że była nią rozbiórka. Nie udało się jeszcze przesłuchać wszystkich poszkodowanych, bo nie pozwalał na to stan ich zdrowia.

W ubiegłym tygodniu w katastrofie budowlanej ucierpiały 4 osoby. Robotnicy zostali uwięzieni pod gruzami, w piwnicy. W kamienicy zawaliły się dwa stropy. Prace w budynku były prowadzone bez zezwolenia.

Przeczytaj też: Katastrofa budowlana w Szopienicach: remont prowadzony był bez zezwolenia

Na razie prokuratura jest bardzo ostrożna w udzielaniu informacji na temat właściciela budynku i osoby, która zatrudniła 4 pracowników, w tym dwóch w wieku 17 lat. – Mamy pewne dane, jednak być może w toku śledztwa jeszcze się coś zmieni – mówi Maria Górecka, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód. Zdradza, że znany jest właściciel części budynku. Jednak prokuratura czeka jeszcze na odpowiednie dokumenty z wydziału budownictwa urzędu miasta. Z kolei na miejscu katastrofy zakończyły się oględziny. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat przyczyny zawalenia się stropów. Jednak, jak podaje Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach, prawdopodobnie katastrofę spowodowała rozbiórka elementów konstrukcyjnych budynku.

To dopiero początek śledztwa. Przesłuchani zostali dwaj poszkodowani. Najmłodsi, 17-latkowie, dopiero będą przesłuchiwani. Obydwaj czują się już dobrze, choć początkowo stan jednego z nich lekarze określali jako ciężki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*