Reklama

Kanał Regatowy w Parku Śląskim ma zostać przebudowany

Redakcja
Park Śląski ogłosił przetarg na modernizację Kanału Regatowego. Wybrany wykonawca będzie musiał zaprojektować, a potem wykonać prace budowlane. Będzie miał na to rok.

Kanał Regatowy znajduje się w centralnej części Parku Śląskiego, pomiędzy aleją Fali i promenadą gen. Jerzego Ziętka. Na zbiorniku znajduje się wyspa, do której prowadzą dwa mostki. Przewiązka pomiędzy jedną stroną kanału a drugą jest obecnie nieczynna. To ma się zmienić.

Powierzchnia robót w pierwszym etapie zajmie prawie 31 tys. mkw. Prace obejmą m.in. odtworzenie istniejących murów oporowych w granicy kanału z zachowaniem jego kształtu. Zbiornik zostanie opróżniony, by tak się stało, konieczne jest otamowanie go od strony Stawu Przystań.

Na samej wyspie zerwana będzie nawierzchnia. Kładki, które do niej prowadzą, zostaną wymienione. Prace obejmą też wymianę instalacji elektrycznej i wodociągowej.

Druga część inwestycji obejmie teren przyległy do kanału oraz wyspę. Planowana jest m.in. nowa aranżacja części ogólnodostępnej dla przechodniów. Pojawi się nowa zieleń i mała architektura.

Na wykonanie projektu i uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, wykonawca będzie miał 90 dni. Z kolei prace budowlane powinny się zakończyć w ciągu 270 dni od przekazania placu budowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*