Reklama

W niedzielę dzień ubogich. “Zupa w Kato” pojawi się na Sokolskiej

Plac Przyjaciół z Miszkolca. Zdjęcie archiwalne.

Ł. K.
Z jednej strony będą to obchody nowego święta ustanowionego przez papieża Franciszka, ale przede wszystkim będzie można pomóc potrzebującym i nie tylko.  W niedzielę odbędzie się druga “Zupa w Kato”.

Podczas pierwszej akcji zupę robiło ok. 20 wolontariuszy, a zjadło ją ok. 50 osób. Teraz ma być podobnie. Akcja “Zupa w Kato” to nowa inicjatywa, która jest inspirowana krakowską “Zupą na Plantach”. Chodzi o to, żeby dotrzeć do potrzebujących. Nie tylko do bezdomnych, ale również starszych czy samotnych. Chociaż tak naprawdę zupę może zjeść każdy, kto ma na to ochotę. Cała akcja rozpocznie się o godzinie 15.00 w Klubie Wysoki Zamek (ul. Gliwicka 96a). Tam każdy chętny będzie mógł pomóc w przygotowaniu zupy. Kiedy ta już się uwarzy, trafi do termosu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rozdawali zupę na ulicach Katowic. Ruszyła akcja „Zupa w Kato”

Pierwsza edycja “Zupy” była dość spontaniczna. Teraz wiadomo już, że około 17-18 zupa dotrze w wybrane miejsce. Będzie to przestrzeń przy ul. Sokolskiej – pl. Przyjaciół z Miszkolca. W tym tygodniu “Zupa w Kato” będzie podawana wyjątkowo w niedzielę z okazji ustanowionego przez papieża Franciszka Światowego Dnia Ubogich. Później akacja będzie się odbywała w tym samym miejscu co czwartek począwszy od 23 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*