Reklama

Jest przetarg na wykonawcę miejskich basenów

Grzegorz Żądło
Urząd miasta ogłosił przetarg na wybór wykonawcy trzech miejskich basenów. Największe znaczenie będzie miała zaproponowana cena – to 60% wagi oferty. Pozostałe 40% to doświadczenie. Na zbudowanie basenów wybrany wykonawca lub wykonawcy będą mieli 22 miesiące. Termin składania ofert mija 19 stycznia.

Kilkanaście dni temu urząd miasta pokazał projekty i wizualizacje trzech miejskich pływalni. Można je zobaczyć TUTAJ. Dziś został ogłoszony przetarg na budowę. Nie chodzi tylko o baseny, ale też zagospodarowanie terenu, drogi, parkingi, sieci, przyłącza i przełożenie elementów oraz obiektów infrastruktury podziemnej. To także rozbiórka istniejących elementów kolidujących z inwestycją.

Zgodnie z warunkami przetargu, jeden wykonawca może złożyć swoją ofertę na budowę, jednego, dwóch lub trzech basenów. To oznacza, że możliwa jest sytuacja, w której to jedna firma zbuduje wszystkie obiekty.

Zgodnie z warunkami przetargu, szacunkowa wartość inwestycji to prawie 75 mln zł netto, czyli około 92 mln zł brutto.

Miejskie baseny powstaną przy ul. Wczasowej w miejscu obecnego kąpieliska w Zadolu (ul.Wczasowa), przy ul. Konnej/Hallera w Szopienicach-Burowcu i przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki/Zgrzebnioka w Brynowie.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*