Reklama

Mini tężnia w Giszowcu droższa niż planowano. Jest już czwarty przetarg na jej budowę

Redakcja
Fontanna solankowa w Giszowcu będzie droższa niż miała być. Pomysł radnej Forum Samorządowego wymaga większych pieniędzy. Ogłoszony został już czwarty przetarg w ciągu pół roku.

To będzie już czwarte podejście do realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego. W 2019 roku fontanna solankowa, która ma powstać na zieleńcu pomiędzy ulicami Wojciecha i Batalionów Chłopskich w Giszowcu zdobył ponad 3,6 tys. głosów. Zgodnie z projektem ma powstać plac z fontanną solankową i ścieżkami do niej prowadzącymi. Wokół obiektu teren zostanie zagospodarowany. Staną ławki, siedziska i stojaki na rowery oraz pojawi się dużo nowych roślin.

Realizacja pomysłu Barbary Mańdok, radnej Forum Samorządowego, okazała się bardziej problematyczna niż się spodziewano. Zgodnie z szacunkowymi kosztami wszystko miało zamknąć się w kwocie 400 tys. zł. Pierwszy przetarg zakończył się w styczniu, a najtańsza oferta wynosiła 535 tys. zł. W drugim przetargu oferty okazały się jeszcze mniej korzystne. Wykonawcy zaproponowali realizację za kolejno 519 tys., 571 tys. i 615 tys. złotych. To nadal zdecydowanie więcej niż 377 tys. zł, które na ten cel zamierzało przeznaczyć miasto. Trzeci przetarg również nie wypalił, bo wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, która opiewała na 517 tys. zł. Dlatego ZZM złożył wniosek budżetowy w sprawie przyznania na ten projekt kolejnych środków. Po ostatnich zmianach w budżecie przegłosowanych przez radnych Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił kolejny przetarg. To już czwarty w ciągu 6 miesięcy. Tym razem kwota, którą będzie można przeznaczyć na wybudowanie fontanny solankowej, została zwiększona do 520 tys. zł brutto. Termin składania ofert mija 26 lipca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*