Reklama

Jest kolejna edycja „Lokalu na kulturę”

Redakcja
Urząd miasta ogłosił kolejną edycję programu „Lokal na kulturę”, w którym stosunkowo tanio można wynająć lokal z przeznaczeniem na działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Tym razem do wzięcia są dwa pomieszczenia w centrum Katowic.

Od kilku lat miasto udostępnia na preferencyjnych warunkach lokale, w których może być prowadzona działalność kulturalna. Teoretycznie nie można na niej zarabiać. W lokalu może być wprawdzie prowadzona działalność komercyjna, ale wpływy z niej muszą być przeznaczane na pokrycie kosztów działalności podstawowej. Czyli jeżeli np. ktoś chce otworzyć galerię sztuki i sprzedawać przy okazji kawę, to zyski musi przeznaczyć na utrzymanie tejże galerii.

Tym razem do wyboru są dwa lokale. Pierwszy, przy ul. Adamskiego 11, ma powierzchnię 72,20 m kw. Przez lata był tam sklep przemysłowy. Stawka czynszu wynosi tu 7,58 zł netto.

Drugi lokal mieści się przy ul. Dąbrowskiego 2 i ma powierzchnię 89,13 m kw. Czynsz został tu ustalony w wysokości 10,56 zł netto.

O tym kto będzie mógł wynająć dany lokal decyduje komisja złożona m.in. z pracowników urzędu miasta i radnych. Wnioski o udział w konkursie można składać do 23 lipca 2019 roku. Wszystkie informacje znajdują się TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*