Reklama

Jak będzie wyglądał pawilon na Rynku? Jest nowy przetarg

Ł. K.
Jest przetarg na projekt i budowę toalety w pawilonie na Rynku. Dodatkowe prace mogą kosztować nawet 720 tys. zł.

Budowa pawilonu na Rynku miała się zakończyć 30 czerwca. Jednak już po rozpoczęciu prac władze miasta zdecydowały, że w jego wschodniej parterowej części powstanie publiczna toaleta. Wcześniej miało się tam mieścić bistro. Okazało się, że zmiana koncepcji powoduje komplikacje prawne. Urząd przez kilka tygodni zastanawiał się czy musi ogłosić nowy przetarg na przeprojektowanie budynku, czy też może to zlecić wykonawcy całości.

Ostatecznie prawnicy uznali, że przetarg jest konieczny. Ogłoszenie ukazało się w piątek. Na dodatkowe prace urząd może przeznaczyć 720 tys. zł netto. Taka jest wartość oszacowania prac. W toalecie ma się znaleźć 7 stanowisk męskich i tyle samo damskich oraz osobne WC dla niepełnosprawnych i przewijak dla niemowląt.

Nadal nie wiadomo właściwie jak będzie wyglądał pawilon, bo pierwotna wizualizacja jest już nieaktualna. – Elewacja ma być pokryta w całości szkłem, czyli najbardziej neutralnym materiałem. Będzie się w niej odbijać otoczenie. Ma dawać efekt podobny jak w przypadku MCK – mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji UM Katowice.

Przedłużony termin zakończenia budowy pawilonu to połowa grudnia 2016 roku. Nie wiadomo ile ostatecznie będzie kosztował. Wybrany w przetargu wykonawca wycenił prace na 3,65 mln zł netto (do tego trzeba doliczyć koszt projektu i budowy toalet).


Tagi:

Komentarze

  1. szm 22 czerwca, 2016 at 12:05 am - Reply

    myślę ze ABW pomoże im wybrać słuszna koncepcję #lepszaZmiana

  2. Ewa 21 czerwca, 2016 at 3:44 am - Reply

    Tragedia! Jak można było wydać zgodę i postawić coś tak koszmarnego. Zasłania piękną panoramę i widoki na aleję Korfantego i Spodek. Gdy siedziało się bliżej ulicy Młynskiej to obraz centrum Katowic byl fascynujacy. Nalezaloby te rudere jak najszybciej rozebrac

  3. Elo 20 czerwca, 2016 at 5:55 pm - Reply

    Masakra, jakie to miasto z tak dużym potencjałem ma pecha do rządzących. Jeden „pseudo-wizjoner” lepszy od drugiego, te haźle na rynku, to już jest przegięcie! Ktoś celowo to robi?

Dodaj komentarz

*
*