Reklama

Toaleta w pawilonie na Rynku za 1,2 mln zł

Grzegorz Żądło
Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na projekt i wykonanie toalety publicznej w pawilonie na Rynku. Zgodnie z przewidywaniami, wpłynęła tylko jedna oferta, od wykonawcy całego obiektu. Opiewa na prawie 1,2 mln zł.

Przetarg na projekt i wykonanie toalety został ogłoszony po tym, jak zmieniła się koncepcja zagospodarowania pawilonu. Według pierwotnego projektu, w całości miał on zostać przeznaczony na gastronomię. Władze Katowic zmieniły jednak zdanie i we wschodniej „nodze” na parterze będzie toaleta (więcej o tym TUTAJ).

Prawnicy urzędu stwierdzili, że jej projektu i wykonania nie można zlecić wykonawcy całego budynku. Stąd przetarg, na który wpłynęła tylko jedna oferta, właśnie od wspomnianego wykonawcy. Hiszpańska Balzola zaproponowała za usługę 1,189 mln zł brutto. Co ciekawe, wycena urzędu wynosiła 885 tys. brutto, mimo to postępowanie zostało rozstrzygnięte pozytywnie.

Nowy termin zakończenia budowy pawilonu to 15 grudnia 2016 roku. Koszt jego postawienia wzrośnie do około 5,67 mln zł brutto.


Tagi:

Komentarze

 1. maurycy 12 lipca, 2016 at 11:08 am - Reply

  Do tego to takie szkaradztwo które zamyka rynek.
  Tragedia!!
  Można jeszcze zablokować jakoś tą budowę?

 2. Ormi 11 lipca, 2016 at 3:53 pm - Reply

  Gdybym nie brał regularnie leków na nadciśnienie, to po lekturze tego artykułu chyba już by mnie nie było wśród żywych.
  W następnej odsłonie czekam na reakcę katowiczan, by już niczemu się nie dziwić w tak zarządzanym mieście.
  5,67 mln PLN!!! 5,67 mln PLN!!! 5,67 mln PLN!!! Za co, o Boże?

Dodaj komentarz

*
*