Reklama

Będzie dodatkowy przetarg na dokończenie pawilonu na Rynku

G. Ż.
Urząd miasta ogłosi niedługo przetarg na zaprojektowanie i budowę publicznej toalety w pawilonie na Rynku. To podniesie koszt powstania budynku.

Niespełna trzy tygodnie temu napisaliśmy, że prace przy budowie pawilonu, który jest ostatnim istotnym elementem przebudowy Rynku, zostały wstrzymane. Powodem były niejasności prawne. Chodziło o to czy UM może zlecić projekt i wykonanie toalet obecnemu wykonawcy prac. Ostatecznie prawnicy uznali, że konieczne będzie dodatkowe postępowanie.

Problem wziął się ze zmiany koncepcji. Pierwotnie cały pawilon miał być przeznaczony na gastronomię. Prezydent Katowic uznał jednak, że w części parteru lepsza będzie toaleta. W tym momencie było już wiadomo, że termin zakończenia prac wyznaczony na 30 czerwca nie zostanie dotrzymany.

Nowego terminu nie ma, bo nie wiadomo kiedy i jak zostanie rozstrzygnięty przetarg na projekt i budowę toalety. Nie wiadomo też ile będą kosztować prace dodatkowe, choć ich wycena już powstała. Ma zostać ujawniona w czerwcu, przy ogłoszeniu przetargu.

Budowa tzw. pawilonu C4 ma kosztować 3,565 mln zł netto. Do tej kwoty trzeba będzie doliczyć koszt zaprojektowania i urządzenia toalety.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*