Reklama

Ile kosztują bilety do wesołego miasteczka w Chorzowie? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości

Źródło: www.legendia.pl

G. Ż.
W czwartek napisaliśmy o przebudowie Śląskiego Wesołego Miasteczka. Przy okazji, jego dzierżawca ujawnił cennik na nowy sezon. Nasz tekst jest szeroko komentowany przez czytelników, którzy mają jednak kilka wątpliwości odnośnie cen i zasad wstępu do wesołego miasteczka. Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania.

Czy jest bilet spacerowy?

Nie, w ofercie na sezon 2017 nie ma biletu spacerowego. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach też go nie będzie. Zarządca miasteczka tłumaczy, że nie jest w stanie sprawdzić czy ktoś, kto miałby tylko bilet spacerowy, nie korzysta również z urządzeń, do czego nie byłby uprawniony.

Czy mając bilet sezonowy można korzystać ze wszystkich urządzeń, przychodząc do parku nawet codziennie?

Tak, bilet sezonowy będzie uprawniał do wielokrotnego wstępu do wesołego miasteczka i korzystania ze wszystkich urządzeń bez ograniczeń. Ważna uwaga! Będzie to bilet imienny. Przy pierwszym wejściu, jego właścicielowi zostanie zrobione zdjęcie. Chodzi oczywiście o to, żeby z jednego biletu nie korzystało więcej osób.

Czy kobiety w ciąży muszą płacić za bilet?

Tak, ale mogą skorzystać z 50% zniżki.

PRZECZYTAJ: Śląskie Wesołe Miasteczko w nowej odsłonie. Promocyjne ceny biletów

Jakie są ceny biletów dla dzieci w różnym wieku?

Zarządca wesołego miasteczka na swojej stronie internetowej prezentuje cennik, który trochę niefortunnie klasyfikuje różne grupy wiekowe. Zastosowany został np. zapis 5,99. Chodzi tu o dzieci, które nie skończyły 6 lat.

Wyjaśniamy jak należy rozumieć cennik:

– dzieci do 3 lat (nieukończone 3 lata) wchodzą za darmo

– dzieci w wieku 3-6 lat (nieukończone 6 lat) – 35 zł (bilet kupiony przez internet kosztuje 25 zł)

– dzieci w wieku 6-12 lat (czyli dzieci, które ukończyły już 6 lat, ale nie ukończyły jeszcze 12. roku życia) – 45 zł (przez internet 35 zł

– dzieci, które ukończyły 12 lat traktowane są jak osoby dorosłe – 59 zł (49 zł przez internet)

Bilet rodzinny się nie opłaca? Lepiej kupić trzy bilety pojedyncze

Takich sugestii i komentarzy było pod naszym tekstem dużo. Rzeczywiście, nie wszystkim bilet rodzinny może się opłacać. Wszystko zależy od wieku dziecka i liczby dzieci, które zabiera się ze sobą.

Bilet rodzinny przeznaczony jest dla dwojga rodziców i dziecka, które nie ukończyło 12. roku życia. Taka wejściówka kosztuje 149 zł (kupiona przez internet – 139 zł). Czytelnicy słusznie zauważyli, że mając dziecko w wieku do 6 lat (nieukończone) lepiej kupić dwa bilety dla dorosłych i oddzielny dla dziecka. Ale tylko przez internet. Wówczas w sumie trzeba będzie zapłacić 123 zł. W przypadku kupna biletów w kasie, cena wzrośnie do 153 zł. Jeśli ktoś nie ma zamiaru kupować przez internet, lepiej zdecydować się na bilet rodzinny.

Pakiet rodzinny jest na pewno lepszą opcją dla tych, którzy chcą przyjść z dzieckiem w wieku 6-12 lat. Kupując oddzielnie trzy bilety cena wyniesie 163 zł. Jeśli jednak kupi się te same bilety przez internet, wówczas cena spadnie do 133 zł, więc znów mniej niż w pakiecie.

Zarządca miasteczka tłumaczy, że w cenniku nie ma błędu. Według niego, klienci sami wiedzą najlepiej, który wariant jest dla nich najlepszy. Przypomina też, że pakiet rodzinny umożliwia wejście na teren parku nawet 6-osobowej rodzinie. Za każde dodatkowe dziecko (powyżej jednego) trzeba jednak zapłacić 29 zł. Każdy musi sobie sam przeliczyć co mu się bardziej opłaca. Potencjalnych wariantów może być bowiem bardzo dużo, w zależności od wieku dzieci.

Prawdopodobnie na początku wakacji zacznie działać system gopass, dzięki któremu będzie można korzystać z atrakcji należących lub prowadzonych przez Tatry Mountain Resorts w niższych cenach (m.in. Tatralandia, ośrodek narciarski w Szczyrku).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*