Reklama

Hotel, browar i restauracja w stuletniej kamienicy przy Mariackiej

Łukasz Kądziołka
Hotel sieci Best Western wprowadził się do ponad stuletniej kamienicy w centrum Katowic. Jednak ma to być miejsce, do którego będą zaglądali nie tylko przyjezdni. Restauracja i piwo własnej roboty produkowane na miejscu. To Hotel i Browar Mariacki, który został otwarty kilka dni temu.

W kamienicy przy ul. Mariackiej 15, wybudowanej w 1900 roku, już dawniej działały hotele. Najpierw od 1930 roku, hotel Europejski, a następnie, po wojnie, hotel Śląsk. W końcu budynek kupił Henryk Kania. Inwestor chciał powrócić do tradycji kamienicy. Do starej, 7-kondygnacyjnej części został dobudowany niższy budynek od strony ul. Mariackiej Tylnej, w którym znajduje się restauracja. Kameralny i położony na popularnej Mariackiej hotel ma być nowym miejscem nie tylko dla podróżnych. Jak mówi Anna Kubowicz, event manager w Hotelu Mariackim, chodziło o połączenie wysokiej jakości hotelu z miejscem spotkań i wydarzeń. Urządzona w industrialnym stylu restauracja nie jest przeznaczona tylko dla gości hotelowych. – Z jednej strony jest to restauracja hotelowa, więc kompleksowa obsługa dla gości musi być. Z drugiej to serce miasta i ulica, na która przychodzi dużo ludzi – mówi. Restauracja, z antresolą, dużymi, ciężkimi lampami i ścianą z odnowionej cegły, ma przyciągać tak samo jak hotel. Centralny punkt Browaru Mariackiego to dwie kadzie, w których warzone jest piwo. Można się tu napić 4 jego gatunków: pils, pszeniczne, american indian pale, ale i sezonowe. Wybór potraw tez jest spory. Od śniadań serwowanych w godzinach 6.30-10.00, poprzez burgery, steki i mule, aż po tradycyjną roladę śląską.

Sam hotel wszedł do sieci Best Western. Maksymalnie mogą w nim nocować 82 osoby. Składa się z 46 pokoi, 15 jednoosobowych i 31 dwuosobowych. Pokoje mają standard 3-gwiazdkowy. Do dyspozycji gości jest 5 miejsc parkingowych na ul. Mariackiej Tylnej. Ceny za noc w pokoju jednoosobowym zaczynają się od 160 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. oll 4 lipca, 2017 at 7:47 pm - Reply

    Ha ha goscie hotelowi muszą przyjechać pociągiem bo brak parkingu 🙂

  2. Marek 30 czerwca, 2017 at 5:27 am - Reply

    Pięć miejsc parkingowych dla gości hotelu to chyba kpina a nie powód do dumy !!!!

Dodaj komentarz

*
*