Reklama

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka nadal nie przyjmuje pacjentów

Zdjęcie ilustracyjne.

G. Ż.
Po czyszczeniu sieci, w piątek rano po raz kolejny zostały pobrane próbki wody w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wyniki badań będą znane najwcześniej jutro. Dlatego nadal ten największy szpital dziecięcy w województwie nie przyjmuje pacjentów. Odwołane zostały też wszystkie operacje.

W czwartek po południu, podczas cyklicznej kontroli jakości wody w szpitalnej sieci, wykryte zostały bakterie coli. Szpital podjął szybkie kroki. Do domu zostali wypisani pacjenci nie wymagający hospitalizacji, zakazane zostały odwiedziny chorych, operacje odwołane, nie ma też nowych przyjęć do szpitala. Szpital został przełączony na miejską sieć wod-kan. Katowickie Wodociągi pomogły przeczyścić sieć.

Źródło skażenia wody znajdowało się prawdopodobnie w zbiornikach rezerwowych, które są częścią składową szpitalnej sieci. – Po opanowaniu sytuacji, nastąpi analiza przyczyn skażenia. Na pewno zostaną wyciągnięte wnioski – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD im. Jana Pawła II. – W piątek rano zostały pobrane próbki wody do badań, ale ich wyniki będą znane najpewniej w sobotę. Dlatego na razie podjęte przez nas środki ostrożności zostaną utrzymane do momentu stwierdzenia, że woda jest czysta, a jej używanie bezpieczne dla personelu i pacjentów.

Mimo że wszystkie operacje zostały odwołane, nie było konieczności przewiezienia żadnego pacjenta do innego szpitala.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*