Reklama

Kolejny etap sprzątania Katowic. Trwa internetowe głosowanie

Redakcja
Mieszkańcy mogą głosować na miejsca, które zostaną posprzątane. Najwięcej terenów, które powinny zostać uporządkowane, przesłali mieszkańcy Dąbrówki Małej. To kolejny etap akcji “SprzątaMy Dzielnice”.

Spośród 25 zaśmieconych miejsc wybranych zostanie 5. To one, rękami wolontariuszy i mieszkańców, zostaną doprowadzone do porządku. Ruszył kolejny etap społecznej akcji pod nazwą “SprzątaMy Dzielnice”. Najpierw mieszkańcy mogli zgłaszać tereny, na których zalegają śmieci. Łącznie zgłoszeń było 67, a wybrano 25 takich miejsc. – W pierwszej kolejności scaliliśmy ze sobą lokalizacje, które się powtarzały lub ze sobą blisko sąsiadowały. Zwracaliśmy też uwagę na to, by teren był bezpieczny dla wszystkich uczestników sprzątania, a zorganizowanie na nim sprzątania dla dużej grupy ludzi było możliwe i sensowne – mówi Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, które bierze udział w organizacji akcji. Najbardziej aktywni w pierwszym etapie okazali się mieszkańcy Dąbrówki Małej, którzy zaproponowali 8 miejsc. Zaraz po nich byli mieszkańcy Piotrowic i Ochojca z siedmioma zgłoszeniami.

Teraz można głosować na jeden z 25 terenów do posprzątania, a wybranych zostanie pięć z nich. Przy oddawaniu głosu warto zwrócić uwagę na zdjęcia i skalę zaśmiecenia, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty. Skala jest oznaczona ikonami worków, gdzie dwa oznaczają duże zaśmiecenie, a pięć – fatalne. Głosowanie potrwa do 19 kwietnia włącznie i odbywa się za pośrednictwem portalu Facebook i strony Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*