Reklama

Fryderyki w Katowicach częściowo odwołane. Nie wiadomo, czy nagrody zostaną wręczone

Redakcja
Fryderyk Festiwal się nie odbędzie, a wręczenie nagród stoi pod znakiem zapytania. Organizator Fryderyków ogłosił, że wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności. Powód to rosnące zagrożenie koronawirusem. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy wręczone zostaną nagrody.

W związku z dzisiejszą decyzją rządu o odwołaniu wszystkich imprez masowych, publiczność nie weźmie udziału we Fryderykach w Katowicach. Zaplanowane na najbliższy weekend wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym nie odbędą się zgodnie z planem. Możliwe, że galę wręczenia nagród w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej będzie można zobaczyć tylko w telewizji. Najprawdopodobniej, bo nie wszystko jest jeszcze jasne. Organizator, Związek Producentów Audio Video, nie podjął na razie decyzji o tym, czy wręczenie nagród odbędzie się zgodnie z planem. Gala ma się odbyć w sobotę, 14 marca, a dzień później na tej samej scenie gwiazdy polskiej muzyki miały wystąpić w ramach Fryderyk Festiwal. Nie jest wykluczone, że termin wręczenia Fryderyków ulegnie zmianie. – To wielkie święto polskiej muzyki, nad którym intensywnie pracowaliśmy przez ostatnich sześć miesięcy i bardzo chcieliśmy, aby ponownie mogło się odbyć z udziałem publiczności. Niemniej jednak w chwili poważnego zagrożenia epidemią jesteśmy przekonani, że decyzja o odwołaniu imprez masowych jest absolutnie słuszna i konieczna. Zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem – podkreśla Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video.

Niedzielne koncerty zostały całkowicie odwołane. Osoby posiadające bilet otrzymają zwrot pieniędzy. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*