Reklama

Fryderyki 2019 odbędą się w Katowicach. Najwięcej nominacji dla Dawida Podsiadły

Źródło: http://www.mckkatowice.pl.

Redakcja
Jedno z największych wydarzeń polskiej branży muzycznej odbędzie się w Katowicach. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym wręczone zostaną Fryderyki. Będzie też sporo nowości, w tym festiwal muzyczny z udziałem najlepszych polskich artystów.

Fryderyki tym razem zostaną wręczone w Katowicach. Najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce będzie obchodziła w tym roku swoje 25-lecie. Jubileuszowa edycja odbędzie się w nowej formule. Wydarzenie w Katowicach. Nowością podczas Fryderyków 2019 w Katowicach będą konferencje tematyczne, a wśród gości, oprócz artystów, pojawią się m.in. producenci muzyczni, managerowie czy dziennikarze muzyczni.

Przez ostatnie 25 lat Fryderyki zyskały prestiż i renomę, stając się świętem polskiej branży muzycznej. Dziś, w dniu jubileuszu, do wspólnego świętowania chcemy zaprosić także fanów, którzy współtworzą sukces każdego artysty. Chcemy im także pokazać różne aspekty naszego sektora, dlatego oprócz samej gali, przygotowujemy dzień festiwalowy, łączący koncerty, warsztaty i seminaria – zapowiada Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video, organizatora konkursu Fryderyk. Po raz pierwszy Fryderykom towarzyszyć ma festiwal muzyczny. W niedzielę, 10 marca w przestrzeniach MCK odbędzie się seria koncertów najlepszych polskich wykonawców. Program festiwalu w ramach Fryderyków zostanie podany wkrótce.

Również po raz pierwszy w historii fani muzyki, którzy zakupią bilet, będą mogli uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się w sobotę, 9 marca, w MCK. Będzie ona transmitowana na żywo na antenie stacji TVN. W trakcie wydarzenia publiczność będzie mogła wybrać, wysyłając sms-a, Przebój Roku oraz Wydarzenie Muzyczne Roku. Święto muzyki poważnej zaplanowano na wtorek,  12 marca. Wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej NOSPR.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu zmienia się nieco formuła nagród. Będzie 14 kategorii gatunkowych dla albumów muzyki rozrywkowej. Wśród nich pojawiają się te najbardziej niszowe jak piosenka poetycka czy muzyka dziecięca. Kolejna kategoria, która do tej pory nie pojawiała się na Fryderykach, to Nowe wykonanie. Chodzi o covery, czyli istniejące utwory wykonane na nowo przez innego artystę.

Wśród nominowanych do Fryderyków artystów najczęściej pojawia się Dawid Podsiadło. Nagrodę może otrzymać m.in. za swój hitowy album i utwór pt. Małomiasteczkowy. W kategoriach Autor roku, Kompozytor roku, Album roku nowe wykonanie (album „Zalewski śpiewa Niemena”) oraz Utwór roku wyróżniony został Krzysztof Zalewski. Wiadomo już którzy artyści otrzymają Złote Fryderyki za całokształt osiągnięć artystycznych. W kategorii muzyka rozrywkowa będzie to Robert Brylewski oraz zespół Skaldowie. W kategorii muzyka jazzowa – Wanda Warska, a w kategorii muzyka poważna statuetkę odbierze Jacek Kaspszyk.

Fryderyki 2019 w Katowicach odbędą się 9, 10 oraz 12 marca. Na razie nie wiadomo ile będą kosztowały bilety na galę muzyki rozrywkowej, festiwal i galę muzyki poważnej. Sprzedaż ma ruszyć wkrótce. Szczegóły dotyczące tegorocznych Fryderyków można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*