Reklama

Firma z branży IT otwiera nowe biuro w Katowicach. Trwa rekrutacja

Łukasz Kądziołka
Firma, która działa w Katowicach od 13. lat otwiera nowe biuro. Na powierzchni ok. 500 m kw. powstała nowoczesna przestrzeń, w której znalazły się również strefy do odpoczynku z minigolfem i cymbergajem. Nowe biuro to również szansa dla nowych pracowników, bo firma ma kilkadziesiąt wakatów.

Nowa siedziba główna JCommerce została otwarta. Pracownicy biura w Silesia Business Point będą zajmowali się m.in. wdrażaniem i zarządzaniem urządzeń oraz aplikacji Apple do celów biznesowych. Poza tym znajdzie się tu również centrum innowacji dla przemysłu oraz dział research & development JCommerce. Dotychczasowa siedziba firmy przy ul. Kościuszki 227 nadal będzie funkcjonowała. – Miasto się przeobraża, zmienia. Powstają nowe biurowce, nowe firmy alokują się tutaj. Nie tylko wielkie marki i korporacje międzynarodowe, ale także wiele firm software’owych wspiera tutaj swoje przedstawicielstwa. Skutecznie rywalizujemy z innymi ośrodkami jak Kraków czy Wrocław. To wszystko wpływa pozytywnie na rozwój – mówi Piotr Zyguła, prezes zarządu JCommerce. W otwarciu nowego biura wziął udział prezydent Marcin Krupa. – Katowice to jest wschodzące centrum usług dla biznesu. Bardzo dynamicznie wzrastające. O tym mówią różne rankingi i raporty, które są realizowane przez to środowisko – mówił.

JCommerce to software house, czyli firma dostarczająca profesjonalne usługi w zakresie rozwoju oprogramowania. Współpracuje z dużymi partnerami, ale nie tylko. – To, co jest istotne w naszym obszarze technicznym, to również podejście do nowych, rokujących start-upów. W 2019 roku jesteśmy na to otwarci, jeżeli chodzi o start-upy w zakresie na przykład blockchain – tłumaczy Alicja Kowalska, head of delivery w JCommerce.

Aktualnie JCommerce zatrudnia w Katowicach 200 osób na przestrzeni ponad 2000 m kw. Około 60% przychodów firmy pochodzi z rynków zagranicznych. W Katowicach są realizowane projekty dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji. Otwarcie nowego biura JCommerce oznacza nowe miejsca pracy. Firma poszukuje ok. 70 nowych pracowników, a rekrutacja cały czas trwa. Zarówno do nowej lokalizacji, jak i do drugiego oddziału JCommerce w Katowicach poszukiwani są nieustannie nowi specjaliści, przede wszystkim programiści Java, .Net, PHP, Front-End, FullStack developerzy, specjaliści DevOps, a także konsultanci systemów Business Intelligence i ERP, testerzy oprogramowania oraz analitycy biznesowi. Oferty pracy można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Marek Swatek 10 marca, 2019 at 8:16 pm - Reply

  bardzo ładne biuro i bardzo konkretna firma ! powodzenia

 2. Adam 31 października, 2018 at 1:56 pm - Reply

  Pytanie, w jakim celu Prezydent uczestniczył w otwarciu nowej siedziby prywatnej firmy w (prywatnym, jak się wydaje) biurowcu?
  Czy to należy do jego obowiązków? Robił to w godzinach urzędowania, za pieniądze podatników?
  Polityka to (niestety) w dużym stopniu chwalenie się sukcesami i milczenie o niepowodzeniach. Ale należy chyba skupiać się na własnych sukcesach…

 3. Łukasz 30 października, 2018 at 4:59 pm - Reply

  Dalej tam PHP używają?

Dodaj komentarz

*
*