Reklama

Finalista “Top Chefa” otworzył przy Warszawskiej swój nowy lokal

Szymon Kosek
NOWE MIEJSCE – Stawiamy na radość spotkania i wspólnego jedzenia ze znajomymi – mówi Przemysław Błaszczyk, finalista drugiej edycji programu “Top Chef”. Od wczoraj przy Warszawskiej 15 działa jego nowy lokal. W ‘novo można spróbować włoskiej kuchni.

Specjalnością lokalu są pizza i antipasti, czyli tradycyjne włoskie przystawki. – Większość składników, w tym mąkę, sprowadzamy z Włoch. Chcemy, żeby nasi goście dostawali na talerzu wyłącznie dobre produkty – mówi Przemysław Błaszczyk. Jak dodaje, bardzo ważnym elementem menu są również wina. – W tej chwili mamy w karcie 50 win tylko z Włoch. Będziemy chcieli ten wybór poszerzać, by pokazać gościom różnorodność między włoskimi regionami. Chętni przy doborze odpowiedniego wina do zamówionych potraw będą mogli skorzystać z porady pracowników. Oprócz wina, można się tu napić koktajli. Są wariacje na temat ginu z tonikiem, klasycznego włoskiego negroni, martini, prosecco.

To kolejny lokal prowadzony przez Przemysława Błaszczyka. W tej chwili jest też szefem kuchni w chorzowskim Mańana bistro, wspiera kuchnię w katowickim Coolerze. W lecie prowadził restaurację Sezo’novo na Trzech Stawach. W ‘novo szefem kuchni jest Witold Wróbel, znany m.in. z bytomskiego Blędera.

Za przekąski, takie jak np. grillowany bakłażan, talerz serów czy ośmiornica zapłacimy od 15 do 27 złotych. Pizza w cenie od 17 do 39 złotych. Butelka wina kosztuje od 70 do 1150 złotych.

‘novo jest otwarte w godz. 12-23 od wtorku do czwartku, w piątki i soboty od 12 do 1 w nocy, w niedziele i poniedziałki od 12 do 21.

‘novo mieści się przy ul. Warszawskiej 15. Wcześniej działała tu “Fabularna”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*