Reklama

Festiwal Tauron Nowa Muzyka przełożony o ponad dwa miesiące

Łukasz Kądziołka
Jedna z flagowych festiwali w Katowicach został przełożony. Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w nowym terminie. Organizator uspokaja, że wszyscy ogłoszeni do tej pory artyści wystąpią w strefie kultury.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka został przełożony. Ogłosili to dzisiaj organizatorzy wydarzenia, które w tym roku odbywa się już po raz 15. Festiwal w Katowicach odbędzie się w nowym terminie z powodu koronawirusa.
Epidemia koronawirusa zmienia wszystko. Ofiarami COVID – 19 są ludzie i całe gałęzie gospodarki. Olbrzymie straty odczuwają artyści i wszyscy promujący ich sztukę. Niepewnie w przyszłość patrzą festiwalowicze i organizatorzy imprez masowych” – piszą organizatorzy.

Tauron Nowa Muzyka przez większość edycji rozpoczynał się pod koniec czerwca lub na początku lipca. W tym roku wydarzenie w strefie kultury miało otworzyć sezon festiwalowy w Polsce. Pierwotnie impreza miała się odbyć w dniach 11-14 czerwca. Jednak wyjątkowa sytuacja wymagała wyjątkowych kroków. – Musieliśmy podjąć jakąś decyzję, żeby dać sobie szansę jeszcze w tym roku. Podjęliśmy tę decyzję o zmianie terminu festiwalu na ostatni weekend sierpnia. Czy to się uda, tego nie wie nikt – mówił w radiowej Trójce organizator festiwalu Adam Godziek. Dodał, że przez ostatnie 2-3 tygodnie trwały prace nad przeniesieniem występów na nowy termin.

Wszyscy artyści, którzy do tej pory zostali ogłoszeni, potwierdzili udział w festiwalu pod koniec sierpnia. Oznacza to, że tym razem Tauron Nowa Muzyka zamknie festiwalowy sezon w dniach 27-30 sierpnia. Wkrótce do programu imprezy mają dołączyć kolejni artyści.


Tagi:

Komentarze

  1. Lk 23 maja, 2020 at 11:23 pm - Reply

    Juz wspolczuje mieszkanca pobliskich blokow i kamienic!!! Niech zaczna robic syf na kostuchnie tam sobie grajcie przez caly rok pod oknami bylego prezydenta a pozniej pod domem obecnego !!!

Dodaj komentarz

*
*