Reklama

Europejski Kongres Gospodarczy tym razem również w Spodku

Grzegorz Żądło
Europejski Kongres Gospodarczy w tym roku odbędzie się nie tylko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Sesję inauguracyjną organizatorzy zaplanowali w Spodku. W dniach od 18 do 20 maja w Katowicach gościć będzie kilka tysięcy ludzi z całego świata.

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się po raz ósmy. Z kilku powodów tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Najważniejszym z nich jest nowy operator Spodka i MCK, którym została firma PTWP Event Center. To spółka córka PTWP, organizatora kongresu. Oficjalnie firma, której założycielem jest Wojciech Kuśpik, przejmie zarządzanie obiektami 2 maja (więcej o tym tutaj). Nieco ponad dwa tygodnie później do Katowic przyjedzie kilka tysięcy gości. Właśnie rozpoczęła się rejestracja. Udział w EKG jest bezpłatny, ale to organizator decyduje kto będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i tym razem kongresowa agenda obejmie około 100 paneli dyskusyjnych dotyczących takich tematów jak: energetyka, górnictwo, hutnictwo, innowacje, służba zdrowia, nieruchomości, transport, podatki, koleje, samorządy, przemysł obronny, motoryzacja czy partnerstwo publiczno-prywatne.

Nową imprezą towarzyszącą będzie European Start-up Days, czyli wydarzenie dla zainteresowanych rozwojem młodych i kreatywnych polskich firm. Dwudniowa konferencja ma być połączeniem merytorycznych wystąpień oraz interakcji z uczestnikami. Jak zapowiada organizator, będą też elementy show i nietypowa promocja rozpoczynających działalność biznesową krajowych firm.

Zarejestrować się na EKG można pod tym linkiem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*