Reklama

Echo Investment zaciąga prawie 300 mln zł kredytu na budowę Galerii Libero

Redakcja
Spółka Echo Investment poinformowała, że podpisała umowę kredytową w wysokości ponad 67,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum handlowego „Libero”, które powstaje przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach.

Echo Investment zawarło z Bankiem Zachodnim WBK S.A. jako agentem i bankiem BGŻ BNP Paribas S.A. umowę dotyczącą kredytu w wysokości ponad 67,5 mln euro oraz 12 mln zł kredytu VAT. – Cieszymy się, że nasi dotychczasowi partnerzy finansowi po raz kolejny dostarczają środki na budowę projektów Echo Investment, tym razem Libero – jednego z naszych flagowych projektów – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment.
W Galerii Libero, która powstaje przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej, znajdzie się ponad 150 sklepów, restauracje, sklepy, kawiarnie, kino Helios i klub fitness. Otwarcie centrum planowane jest na wiosnę 2018 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Mirek 18 października, 2017 at 7:34 pm - Reply

  Szkoda, że prezydent Katowic pozwolił tej spółce na zmianę w realizacji dojazdu do tej galerii. Pierwotnie miało być skrzyżowanie Kościuszki z Kolejową bezkolizyjne i dwupoziomowe. Teraz słyszę , że Krupa zgodził się na budowę zwykłego skrzyżowania z „inteligentną” sygnalizacją świetlną. Szkoda, że tej inteligencji i wyobrażni zabrakło urzędnikom miejskim bo już obecnie Kościuszki się klinuje i kierowcy stoją w korkach. Szczególnie w porze dojazdu do pracy i po południu.

  • Wojtek 24 października, 2017 at 12:07 pm Reply

   Wiesz ile Libero zaszczędzi nie niewybudowaniu tych rozjazdów ?
   Przecież można się później odwdzięczyć, a hołota niech jeździ w korkach

Dodaj komentarz

*
*