Reklama

Echo Investment coraz bliżej budowy biurowców w Katowicach

Biurowce mają powstać na tej działce.

Szymon Kosek
Działka, na której powstanie park, znajduje się na styku ulic Chorzowskiej i Grundmanna. Oprócz powierzchni biurowych, powstaną też udogodnienia dla zatrudnionych tu w przyszłości pracowników.

Na działce powstaną dwa biurowce, oba o powierzchni 15 tys. m2. – Chcemy stworzyć miejsce o charakterze parku biznesowego. W planach mamy dodatkowo m.in. punkt fitness i przedszkole dla dzieci pracowników – mówi Rafał Mazurczak, dyrektor działu biur spółki Echo Investment, którego zapytaliśmy o inwestycję podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwszy budynek ma mieć wysokość 25 m, drugi będzie wyższy, ale Mazurczak nie podaje, o ile.

Spółka chce rozpocząć budowę pierwszego biurowca jeszcze w tym roku. Na razie jednak dyrektor nie podaje dokładnej daty. – Teraz kompletujemy dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę. Termin rozpoczęcia prac zależy od tego, kiedy je dostaniemy – mówi. Dodaje, że jeżeli budowa ruszy we wrześniu tego roku, to pierwszy etap zostanie zrealizowany do końca 2018 roku. Termin budowy drugiego budynku spółka uzależnia od tego, jak szybko wynajmowane będą powierzchnie w pierwszym biurowcu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*