Reklama

Dzisiaj rusza kolejny etap przebudowy dróg przy Galerii Libero. Będą utrudnienia

Ł. K.
Dzisiaj rozpocznie się przebudowa jednej z ulic w rejonie budowanej Galerii Libero. Zamknięty zostanie krótki odcinek, ale utrudnienia mogą być poważne. Prace zakończą się dopiero w przyszłym roku.

Przebudowa układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic: Kościuszki, Kolejowej i gen. Jankego rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. Wszystko z powodu powstającej Galerii Libero. Dzisiaj rozpoczyna się kolejny etap prac w okolicy ul. Kościuszki. – Skrzyżowanie ulic Kościuszki i Kolejowej jest bardzo obciążone. W godzinach szczytu przejeżdża tam nawet 15 tys. pojazdów – mówi Maciej Stachura z UM Katowice. Dzięki przebudowie przejazd przez skrzyżowanie ulic Kolejowej z Jankego ma być bezkolizyjne. Powstanie tzw. ślimak, którym kierowcy, jadący od strony Mikołowa, będą mogli zjechać na ul. Kolejową. W trakcie prac konieczne będzie zamknięcie północnego odcinka ul. Jankego, od skrzyżowania z ul. Kolejową do wyjazdu z parkingu sklepu Lidl. Prace w tym miejscu mają potrwać do końca stycznia 2018 roku. Przez cały czas dojście pieszych do sklepów i lokali usługowych położonych przy ul. Jankego ma być utrzymane.


Tagi:

Komentarze

  1. Alan 16 listopada, 2017 at 12:17 pm - Reply

    Panie Maciej Stachura, czyli to ulatwienie powstanie dla dokladnie 0 samochodow poniewaz obecnie jest zakaz skretu w lewo w ulice Kolejowa, jadac od strony Mikolowa. Jedyne co zrobic to bezkolizyjny zjazd do nowej galerii.

Dodaj komentarz

*
*