Reklama

Dzisiaj „Roztańczony Śląski”, czyli darmowa majówkowa impreza Polsatu

Redakcja
Zagraniczni wykonawcy muzyki dance i pop oraz polskie gwiazdy disco polo zagrają dzisiaj na Stadionie Śląskim. Na darmową imprezę Polsatu przygotowano 1300 miejsc parkingowych w Parku Śląskim. Jednak najłatwiej będzie dojechać dodatkową komunikacją miejską.

Dwudziestu zagranicznych i polskich wykonawców wystąpi dzisiaj na Stadionie Śląskim. Impreza będzie transmitowana nie tylko przez organizatora, telewizję Polsat, ale również na antenie Disco Polo Music i Polo TV. Na scenie publiczność zobaczy m.in. zespół Alphaville, Danzela, Fun Factory, DJ Drenchill, Kate Ryan czy Shaun Bakera. Wstąpią również polskie gwiazdy disco polo, m.in. Weekend, Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, MIG, Masters, Łobuzy oraz pochodzący ze Śląska Long & Junior. Wstęp na imprezę jest wolny.
W związku z tym możliwe są spore utrudnienia w ruchu. O zamknięciu wjazdów z i na os. Tysiąclecia oraz ograniczeniach w parkowaniu od godz. 15.00 pisaliśmy TUTAJ. Poza tym będą też utrudnienia po stronie Chorzowa. Dzisiaj rano wprowadzony został ruch jednokierunkowy na ul. Parkowej (na odcinku od ronda w rejonie sklepu Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki). Od godz. 16.30 ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej (od strony centrum miasta) w kierunku ul. Parkowej, a całkowicie zamknięte będzie połączanie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach.

Organizatorzy przygotowali płatne parkingi w Parku Śląskim. W trzech strefach zmieści się ok. 1300 samochodów. Część miejsc parkingowych została już zarezerwowana w trakcie przedsprzedaży, ale nadal jest sporo dostępnych. W zależności od strefy, za miejsce postojowe trzeba zapłacić 30 zł lub 40 zł. Więcej o parkowaniu w trakcie imprezy TUTAJ.

Na Stadion Śląski można dojechać również komunikacją miejską. W godz. 17.00- 19.00 i 23.00-2.00 wprowadzone zostaną dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe. Linie tramwajowe 11 i 19 będą obsługiwane bardziej pojemnymi wagonami. Będą też dodatkowe kursy. Natomiast linia nr 0 będzie kursowała na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia i obsługiwała wszystkie przystanki. Autobusy o numerach 820, 830 i 840 będą zatrzymywały się dodatkowo na przystanku Chorzów AKS, a kursów będzie więcej. Więcej kursów po zakończonej imprezie będzie również na liniach nr 138 i 674. Rozkłady jazdy wszystkich linii można sprawdzić TUTAJ.

Dla uczestników imprezy „Roztańczony Śląski” przygotowano przewodnik. Na teren Stadionu Śląskiego nie będzie można wnosić swojego jedzenia i picia (w tym napojów alkoholowych). Punkty gastronomiczne będą dostępne na miejscu. Ochrona nie wpuści również do środka osób z parasolem. Więcej informacji TUTAJ.

Impreza rozpocznie się o godz. 19.30. Jednak wejść na Stadion Śląski będzie można już wcześniej, bo o 18.00 (wejście dla publiczności bramami nr 1, 4 oraz 7. ). O godz. 20.00 ruszy transmisja na żywo w trzech stacjach telewizyjnych. Zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 1.30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*