Reklama

Dzisiaj miała się symbolicznie rozpocząć budowa nowego Nikiszowca, ale się nie rozpocznie

Rok temu Beata szydło i Marcin Krupa podpisali list intencyjny w sprawie budowy mieszkań na tzw. mrówczej górce. Dzisiaj to Mateusz Morawiecki (w tle po lewej) miał wbić pierwszą łopatę.

Grzegorz Żądło
W czwartek miała zostać wbita pierwsza łopata na budowie tzw. nowego Nikiszowca, czyli około 500 mieszkań na tzw. mrówczej górce. Uroczystość się jednak nie odbędzie.

Datę wbicia pierwszej łopaty Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości już dawno wyznaczył na 21 grudnia 2017 roku. Nie mając jeszcze wybranego wykonawcy. Zresztą umową z firmą, która zbuduje nowe osiedle, zostanie podpisana dopiero dziś. Jeszcze w ubiegłym tygodniu przedstawiciele kancelarii premiera byli w Katowicach, żeby ustalić szczegóły wbicia pierwszej łopaty. Przy tej okazji miał się pokazać nowy premier Mateusz Morawiecki. Jeszcze wczoraj rano wydawało się, że politycy, samorządowcy i dziennikarze jednak spotkają się na mrówczej górce. Plan uroczystości został dostosowany do kalendarza premiera. Dlatego konferencja prasowa miała się rozpocząć o godz. 15. To już jednak nieaktualne. Premiera w Nikiszowcu nie będzie, nie będzie więc uroczystości. Zostanie zorganizowana w innym terminie. Mateusz Morawiecki w Katowicach jednak się pojawi. O godz. 17:30 w Ślaskim Urzędzie Wojewódzkim ma zaprezentować „Program dla Śląska”. Przy okazji, w tym samym miejscu, zostanie też podpisana umowa z wykonawcą nowego Nikiszowca.


Tagi:

Komentarze

 1. 19 mega bala 30 lipca, 2019 at 2:02 am - Reply

  ja tam bym jednak blokowisko urzadzil 7 czy 8 pieter i rozplanowanie fajne

 2. Boluś 28 marca, 2019 at 8:48 am - Reply

  A kto tam bydzie mieszkoł jak stamtąd widać ajdrajch?

 3. Marcin 1 marca, 2019 at 11:38 pm - Reply

  Na tym polega mądrość człowieka, że bierze z tradycji i przeszłości to co dobre i wygodne, a i z nowoczesności sobie dobierze. Tak i my róbmy ! Jak na mrówczej górce można ludziom pobudować szykowne hacjendy :-), tak i budujmy, a nazwa Na Zygmusiu tyż mi sie podoba.

 4. Artur 5 stycznia, 2019 at 9:40 pm - Reply

  Ruppert, może jeszcze kurniki i gołębniki ustawić? Oprócz wyglądu ma to być jeszcze praktyczne! Nikiszowiec jest funkcjonalny właśnie również dzięki nowej technologii. Ale zawsze można powrócić do jednej toalety na kilka mieszkań oraz pieców na węgiel.

  Pozdrawiam

 5. Andrzej 30 grudnia, 2017 at 11:52 am - Reply

  Czy wiecie, że pierwsze analizy możliwości zabudowy „mrówczej górki” były robione przez mgr inż Zygmunta Tokarskiego- budowlańca z dziełu Inwestycji KWK Wieczorek – jeszcze w latach 80 ubiegłego stulecia ?
  Wykorzystał przy tym olbrzymią wiedzę z zakresu „szkód górniczych” i inną.Analiza dała wynik pozytywny!
  Proponuję aby nazwać osiedle imieniem Zygmunta.

 6. Adam 25 grudnia, 2017 at 4:07 pm - Reply

  Mieszkanie + to jedna wielka propagandowa ściema Jak się policzy wszystkie koszty to wyjdzie jak na dłoni że każde inne przedsięwzięcie, deweloperskie, komunalne czy prywatne jest ekonomicznie bardziej sensowne. A rzekomi najemcy za 20 zł m. kw. miesięcznie dostaną kredyt z pocalowaniem ręki w każdym banku.

 7. Ruppert 21 grudnia, 2017 at 4:50 pm - Reply

  „Mrowco gorka” po śląsku, to teren moich dziecięcych harców, urodzonego przed II wojną w VIII Bloku na „NIKISZU” Hanysa! Teraz w XXI wieku, kiedy oglądamy funkcjonalność zaprojektowanych przez braci Emila i Georga Zillmannów budynków i całego osiedla Nikischschacht TRZEBA BARDZO ROZWAŻNIE budować nowe budynki, żeby NIE ZAPASKUDZIĆ wyglądu będącego w pobliżu starego osiedla, tak jak uczyniono to z osiedlem Giszowiec ( Gieschewald). Jako mieszkaniec Katowic i stary Pryk będę śledził z uwaga te poczynania!

Dodaj komentarz

*
*