Reklama

Dziś w Spodku ostatni mecz polskich siatkarzy w fazie grupowej Mistrzostw Świata

Dziś Polacy zagrają w Spodku z USA.

G. Ż.
O godz. 20:30 polscy siatkarze rozegrają w Spodku ostatni mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022. Ich rywalem będą Stany Zjednoczone. Obydwie drużyny wygrały swoje dotychczasowe mecze.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji MŚ, tym razem mecze grupowe nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Po pierwszej fazie mistrzostw od razu zaczyna bowiem obowiązywać system pucharowy. Drużyny nie „zabierają” więc swojego dorobku punktowego z fazy grupowej, jak to było w poprzednich mistrzostwach. Na dodatek, Polacy i Słoweńcy, jako gospodarze, będą w 1/8 finału rozstawieni z nr 1 i 2. Nawet jeśli Polska dzisiaj przegra z USA, to i tak niewiele zmieni w kontekście walki o medale.

Polacy rozpoczęli turniej od wygranej z Bułgarią 3:0. Potem również 3:0 pokonali Meksyk. Amerykanie osiągnęli takie same wyniki, chociaż z Bułgarami mieli znacznie więcej problemów niż Polacy.

Z kim zagrają Polacy w 1/8 MŚ w siatkówce? Tego jeszcze nie wiadomo. Z wszystkich drużyn, które awansują z sześciu grup (po dwie najlepsze ekipy + cztery z trzecich miejsc) zostanie utworzona tabela. Zespół z nr 1 (czyli Polska lub Słowenia) zagra z drużyną nr 16, czyli teoretycznie najsłabszą z tych, które awansują. Drużyna nr 2 zmierzy się z nr 15, nr 3 z nr 14 itd.

Mecze 1/8 i 1/4 finału MŚ zostaną rozegrane w Gliwicach i Lublanie. Na fazę finałową (półfinały, finał i mecz o 3 miejsce) rywalizacja wróci do katowickiego Sp0dka. Mecz o złoty medal odbędzie się 11 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*