Reklama

Dziś otwarcie parkletu na ul. Teatralnej

G. Ż.
To pierwsze takie miejsce w Katowicach. Na ul. Teatralnej powstał parklet, czyli zielona przestrzeń do spędzania czasu i wypoczynku Z okazji inauguracji odbędą się liczne wydarzenia dla mieszkańców. Początek o 9:30.

Jeszcze do niedawna parkowały tu samochody. Teraz stoi tu konstrukcja z drewna i płyt osb która wypełniona jest zielenią. W sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie parkletu przy ul. Teatralnej 4. W godz. 9:30-14 będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach. Najpierw, od 9:30 do 10:30 odbędzie się czytanie bajek po śląsku oraz premiera publikacji „Czytej bajtlom kożdy dziyń”. Każda grupa/rodzina otrzyma nieodpłatnie publikację bajek po śląsku.

Od 10:00 do 12:00 będzie działać fotobudka. Zdjęcia nieodpłatnie wykona profesjonalna fotograf Zuzanna Bernacka z Kawiarni Fotograficznej.

W godz. 10:30-11:3 będzie można dołączyć do akcji pokoloruj Teatralną. To wspólna zabawa z kolorowanką „Odrarium” i opowieści Joanny Star-Czupryniak oraz Janka Janowskiego, autorów kolorowanki o Odrze, która powstała w ramach projektu „ODRAzu widać kulturę!”.

O godz 11:30 rozpocznie się II śniadanie na Teatralnej i koncert Krzysztofa Kulbickiego unplugged.

Od 12:30 do 14.00 odbędzie się wspólne przygotowywanie deserów .

Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia będzie można wymienić się roślinami oraz książkami. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego przygotują nieodpłatne publikacje, plakaty spektakli, gadżety, które będzie można zabrać ze sobą do domu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*