Reklama

Dzień dobry Katowice

Redakcja
Dziś jest poniedziałek 7 listopada 2016 roku. Jak podaje IMGW, zachmurzenie w Katowicach będzie duże. Możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał z zachodu i osiągnie prędkość do 4 m/s. Z kolei w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura może spaść poniżej zera (-1). Za to nie powinno padać.

Od dzisiaj codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 8 rano właśnie tak będziemy się witać z naszymi czytelnikami.  To pierwszy tekst z cyklu „Dzień dobry Katowice”. Znajdą się w nim zapowiedzi wydarzeń danego dnia oraz tematów, którymi się zajmiemy, a także przypomnienie tego o czym pisaliśmy dnia poprzedniego. Żeby niczego ważnego nie przegapić, warto zapisać się do naszego bezpłatnego newslettera. Żeby to zrobić, wystarczy zostawić swój adres mailowy w prawym dolnym rogu strony głównej.

Chcemy pokazywać różne oblicze miasta. Dlatego zachęcamy do współpracy naszych czytelników. Przysyłajcie nam zdjęcia z różnych dzielnic Katowic, które zrobicie do godz. 7:30 danego dnia. Najlepsze fotografie będziemy publikować w cyklu „Dzień dobry Katowice”.

Dzieje się w Katowicach:

O godz 10 w MCK rozpocznie się konferencja na temat projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego z udziałem m.in. ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

O godz. 17 prezydent Katowic Marcin Krupa spotka się z mieszkańcami Załęża w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Zarębskiego 2.

O godz. 17 rozpocznie się posiedzenie Rady Jednostki Pomocniczej nr 16 Nikiszowiec-Janów.

W poniedziałek w portalu Katowice24.info:

Tramwajowa budka zniknie z Rynku. Decyzja już zapadła, chociaż Tramwaje Śląskie przekonują, że potrzebują takiego punktu w samym centrum miasta.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk przedstawi dziś w Katowicach założenia projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Napiszemy o tym.

Będziemy na spotkaniu prezydenta Katowic z mieszkańcami Załęża. W portalu Katowice24.info przeczytacie relację ze spotkania.

W weekend m.in. pisaliśmy:

O tym, że jachty z polskiej stoczni sprzedawane są na całym świecie. Ich producent zaprezentował je w Katowicach podczas targów Wiatr i Woda. Przeczytaj TUTAJ.

O tym, że na os. Witosa został otwarty ekstremalny plac zabaw do jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolce. Zobacz jak wygląda TUTAJ.

O tym, że w starym dworcu kolejowym powstało bistro. O tym co można w nim zjeść przeczytacie TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*