Reklama

Dzień dobry Katowice. Rano może być ślisko

Redakcja
Jest piątek, 3 luty 2017 roku. Zgodnie z prognozą IMGW, rano mogą wystąpić opady marznącego deszczu lub mżawki. W ciągu dnia termometry pokażą od 0 do 3 stopni Celsjusza. Wieczorem temperatura nieznacznie spadnie. Niebo, przez większą część dnia, będzie zachmurzone.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 10 w Muzeum Śląskim (ul. Dobrowolskiego 1) rozpocznie się wystawa “Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”. Więcej TUTAJ.

O godz. 17 w Rondzie Sztuki wernisaż wystawy “Ludzie z Gumy. Zmagania z Materią”. Więcej TUTAJ.

O godz. 18 w Galerii Terra (ul. Porcelanowa 23) wernisaż grafik Mileny Michałowskiej pt. “Maplab”. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Festiwal Filmów Kultowych po 20 latach wyprowadza się z Katowic. Na łamach portalu Katowice24.info władze Katowic po raz pierwszy zabierają głos w tej sprawie i podają konkretne liczby dotyczące finansowania imprezy.

Gimnazja odchodzą, ale zostaje sporo wątpliwości. Dotyczą nowych podstawówek i dalszych losów nauczycieli. Napiszemy jak będzie wyglądała reforma oświaty w Katowicach.

Wczoraj pisaliśmy m. in. o tym, że:

Przed urzędem miasta zebrało się kilkadziesiąt osób, żeby protestować przeciwko planom połączenia Szpitala Murcki z Górnośląskim Centrum Medycznym. W tym samym czasie, podczas sesji rady miasta, toczyła się dyskusja, która trwała ponad 3 godziny. Więcej TUTAJ.

Opłaty za miejskie przedszkola nie powinny się zwiększyć. Rada miasta podejmie decyzję po konsultacjach społecznych. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*