Reklama

Dzień dobry Katowice. Jest ośmiu kandydatów na prezydenta miasta

Redakcja
Jest piątek 28 września. Jak podaje IMGW, to będzie znacznie cieplejszy dzień niż kilka poprzednich. Temperatura może wzrosnąć do 18 stopni Celsjusza. Ta odczuwalna będzie jeszcze wyższa, bo przez większość dnia będzie słonecznie. Wiatr będzie wiał z zachodu, ale nie będzie zbyt silny.

Dzieje się w Katowicach:

W piątek 28 września o godz. 10:00 w auli „A” im. dr. Józefa Lisaka (ul. Bogucicka 3) Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainauguruje kolejny rok akademicki.

W filii nr 25 Miejskiej biblioteki Publicznej przy ul. B. Chrobrego 2 na Os. Tysiąclecia odbędzie się spotkanie z prof. Mieczysławem Chorążym – onkologiem, żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania
Warszawskiego, kawalerem Orderu Orła Białego. Spotkanie w ramach Bibliotecznego Klubu Seniora. początek o godz. 11. Wstęp wolny.

O godz. 14:30 na placu Kwiatowym przy budynku urzędu miasta odbędzie się Żonkiliada 2019. Wydarzenie będzie polegało na wspólnym posadzeniu cebulek żonkili (symbolu nadziei) na wcześniej przygotowanej grządce. W tegorocznej Żonkiliadzie zapowiedzieli swoją obecność nauczyciele z katowickich szkół wraz z uczniami.

O godz. 17 w MDK Koszutka filia Dąb rozpocznie się piknik z mieszkańcami. W programie: koncert zespołu muzycznego ALT, wspólne biesiadowanie z poczęstunkiem. Imprezie będzie towarzyszyć obecność Mobilnego Punktu Ekoinfo – to przestrzeń informacji o Szczycie Klimatycznym ONZ (COP24), który w grudniu odbędzie się w mieście. Przy miniEko Pawilonie będą organizowane warsztaty upcyklingowe – będzie można w nim usiąść, poczytać,
posłuchać i relaksować się przy bujnej roślinności. Punkt dostępny będzie od godziny 16.00.

W  Galerii Sztuki Współczesnej BWA ( al. W. Korfantego 6) o godz. 18 rozpocznie się wernisaż wystawy Martyny Kielesińskiej. „Nie ma się czym martwić”.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Marcin Krupa przedstawił kilka propozycji swojego programu w dziedzinie kultury, współpracy z organizacjami pozarządowymi, polityki senioralnej.

Metropolia ustaliła ceny przejazdu nowymi liniami na lotnisko w Pyrzowicach.

O urząd prezydenta Katowic będzie się ubiegać 8 osób. W ostatniej chwili zarejestrowanych zostało 3 kandydatów.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

W pustostanach przy ul. Mariackiej 30-34 i ul. Warszawskiej 35 mają powstać mieszkania dla seniorów. Więcej TUTAJ.

Policja poszukuje kobiety i mężczyzny, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w Wełnowcu. Publikuje ich zdjęcia. Można je zobaczyć TUTAJ.

W Katowicach będzie Karta Mieszkańca. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*