Reklama

Dzień dobry Katowice. Dziś początek roku szkolnego

Redakcja
Jest poniedziałek, 4 września. To będzie w miarę słoneczny i ciepły dzień. Wprawdzie rano termometry pokażą niewiele ponad 10 stopni Celsjusza, ale z każdą godziną temperatura będzie rosła. Wczesnym popołudniem będzie nieco ponad 20 stopni. Nie będzie padać, choć niebo częściowo będzie zachmurzone. Wiatr będzie słaby.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 11 w Szkole Podstawowej nr 33 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach (ul. Witosa 23) odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego 2023/24. W tym roku szkolnym w Katowicach będzie się uczyć prawie 38 tysięcy dzieci i młodzieży.

O godz. 16 w Parku Kościuszki rozpoczną się obchody 100-lecia Hufca ZHP Katowice. Będzie msza św., uroczysty apel, przemarsz ulicami Katowic oraz capstrzyk. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Organizacje pozarządowe i aktywiści szykują protest przeciwko “rządom deweloperów w Katowicach”.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

PiS podało nazwiska swoich kandydatów w wyborach do Sejmu w okręgu katowickim. Na liście są m.in. miejscy radni i wiceprezydent Katowic. Więcej TUTAJ.

Mieszkaniec centrum Katowic długo czekał, aż MZUiM wytnie pochylone w kierunku jego posesji drzewo. Ostatecznie się nie doczekał, a drzewo złamało się i wyrządziło trochę szkół. Więcej TUTAJ.

Kierowca samochodu uszkodził latarnię na deptaku na ul. Dworcowej. Nie wiadomo kiedy zostanie naprawiona. Szczegóły TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*