Reklama

Dzień dobry Katowice. W szkołach rozpoczyna się zbiórka darów dla Ukraińców

Redakcja
Jest poniedziałek, 28 lutego. To będzie dosyć chłodny dzień. Z samego rana termometry pokażą -3 stopnie Celsjusza. Później temperatura będzie rosnąć, aby około godz. 15 osiągnąć 4 stopnie. Będzie za to dużo słońca. Nie są też zapowiadane opady deszczu czy śniegu. Wiatr będzie słaby.

Dzieje się w Katowicach:

W poniedziałek w katowickich szkołach rozpoczyna się zbiórka darów dla Ukraińców. O tym co jest potrzebne i jak jeszcze można pomóc, przeczytacie TUTAJ.

O godz. 13 rozpocznie się posiedzenie komisji budżetu rady miasta.

Dzisiaj w portalu Katwice24.info:

Kto zdewastował cmentarz, na którym leżą rosyjscy żołnierze.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na dużą liczbę pijaków i meneli, którzy zaczepiają ludzi na i przy dworcu PKP. Szczegóły TUTAJ.

Polska reprezentacja piłkarska odmawia gry z Rosją. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Komentarze

  1. Tori 28 lutego, 2022 at 7:57 am - Reply

    Widziałem wczoraj zdewastowany cmentarz. Jestem w stanie zrozumieć złość na obecną sytuację i oblanie pomnika żołnierzy radzieckich czerwoną farbą, ale dewastacja grobów, ktokolwiek by w nich leżał, to barbarzyństwo. W tych grobach leżą najprawdopodobniej z pochodzenia Ukraińcy, bo do Katowic w 1945r weszła I armia ukraińska Koniewa….

    …a na wieży spadochronowej wisi flaga ukraińska. Jakby ktoś zadał sobie trochę trudu, to by wiedział, że powszechnie znana historia obrony wieży prze harcerzy to fake. Taki sam jak ukraińskie Westernplatte na Wyspie Węży…

    …nie malujmy kredkami po asfalcie, czy wywieszajmy obce flagi, jesteśmy w Polsce, lepiej pomagać w bezpośredni sposób ludziom, którzy tej pomocy potrzebują, bo opisane akcje to czysta hipokryzja i egoizm …..

Dodaj komentarz

*
*