Reklama

Dzień dobry Katowice. Budżet Obywatelski w Katowicach wymaga dużych zmian

Grzegorz Żądło
Jest poniedziałek, 2 października. Jak podaje IMGW, dzisiaj niebo będzie bezchmurne. Do późnych godzin popołudniowych ma być dużo słońca. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza rano do 16 po południu. Wiatr będzie słaby i będzie wiał z południa. W nocy możliwy słaby deszcz.

Dzieje się w Katowicach:

W godzinach 10-15 w Miejskim Domu Kultury “Bogucice-Zawodzie” (ul. Markiefki 44) odbędzie się kolejna edycja “Żywej Biblioteki”. To spotkanie z przedstawicielami grup społecznych i zawodowych, które postrzegane są stereotypowo bądź na co dzień są narażone na dyskryminację. Wstęp wolny.

O godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędą się obchody 5. urodzin wspólnej książnicy Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. W programie uroczystości m.in.: quizy z nagrodami, zwiedzanie biblioteki, wręczenie nagród laureatom konkursów: „#LubięCinibę” i „Zostań bibliotekarzem w CINiB-ie na jeden dzień”, warsztaty pt. „Joga z książką”, a także poczęstunek urodzinowym tortem.

O godz 18:30 w kinie Kosmos odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu “Zgoda” i spotkanie z twórcami.

Dziś w portalu Katowice24.info:

Budżet Obywatelski w Katowicach w obecnej formie nie ma większego sensu. Regulamin wymaga głębokich zmian. Napiszemy jakie są nasze propozycje.

Rozpoczyna się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej i Górniczego Stanu.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Przystanek Schronisko, która działa przy katowickim schronisku. Będziemy regularnie publikować historie zwierząt, które czekają na adopcję. Na początek opisaliśmy Korę. Więcej TUTAJ.

Otwarcie Stadionu Śląskiego wypadło blado. Przyszły tysiące ludzi, ale nie było dla nich prawie żadnych atrakcji. Nasz komentarz znajdziecie TUTAJ.

Od niedzieli zmieniły się zasady nocnej i świątecznej opieki medycznej. Szczegóły TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*