Reklama

Dzień dobry Katowice. Będzie trochę cieplej

Redakcja
Jest czwartek, 23 marca. Zgodnie z prognozą IMGW, deszcz może padać tylko rano. Niebo przez cały dzień będzie zachmurzone. Temperatura będzie rosła. Rano termometry pokażą ok. 5 stopni Celsjusza, wieczorem ma być nieco cieplej ok. 10 stopni. Wiatr będzie wiał słabiej niż w dniach poprzednich. Jego prędkość wyniesie maksymalnie 4 m/s.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 12.00 posiedzenie komisji budżetu rady miasta (ul. Młyńska 4, s. 4 i 5).

Od godz. 12.00 w Strefie Centralnej spotkanie TravelCamp z zakresu turystyki i marketingu. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

O godz. 17.00 w filii nr 32 MBP Katowice (Ligota, ul. Grzyśki 19 A) spotkanie z himalaistami Ryszardem Pawłowskim i Ryszardem Zawadą. W programie pokaz filmów i prezentacja książki pt. „Moje wyprawy z Ryszardem Pawłowskim”. Wstęp wolny.

O godz. 18.00 w Strefie Centralnej spotkanie z Piotrem Zawojskim, autorem książki „Technokultura i jej manifestacje artystyczne”. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Na jednym z osiedli w Bogucicach powstaje parking, który pomieści prawie 200 samochodów.

Nowa droga rowerowa będzie biegła przez Dąbrówkę Małą, a w przyszłości połączy dzielnicę z centrum Katowic.
Mieszkańcy i rowerzyści mają wątpliwości co do jej przebiegu.

Wczoraj pisaliśmy m. in. o tym, że:

Prokuratura po raz kolejny przedłuża śledztwo w sprawie ewentualnych nieorawidłowościbw KZK GOP. Czeka teraz na opinię biegłego. Więcej TUTAJ.

Drzewa miały zniknąć z Rynku i zostać przesadzone w inne miejsce. Platany znajdują się zbyt blisko nowego pawilonu. Chociaż wybrano już wykonawcę, to miasto wycofało się z przenoszenia drzew. O powodach tej decyzji piszemy TUTAJ.

Na razie taksówkarze są bezkarni. Mimo że maksymalne stawki za przewóz weszły w życie w lutym, to wielu się do nich nie stosuje. Miasto chce rozwiązać ten problem wspólnie z inspekcją transportu drogowego. Więcej TUTAJ.

Najczęściej zaglądają tu studenci i często to oni mają wpływ na menu. W bistro przy ul. Wojewódzkiej można zjeść polskie i włoskie dania w niewygórowanych cenach. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*