Reklama

Dzień dobry Katowice. Dziś pierwszy dzień wiosny

Redakcja
Jest poniedziałek, 20 marca. Według IMGW, od rana będzie padało. Deszcz ma ustać po godzinie 10. Wtedy też temperatura nieznacznie się podniesie. W ciągu dnia wyniesie maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Dość wiatr będzie wiał głównie z zachodu z prędkością 4 m/s.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 13.00 posiedzenie komisji kultury, promocji i sportu rady miasta.

O godz. 13.00 debata społeczna na temat bezpieczeństwa w Katowicach organizowana przez Komendę Miejską Policji w Katowicach. Więcej TUTAJ.

O godz. 17.30 w Mieście Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, s. 211) spotkanie II Radar Muzyczny z wykładem pt. „Co i kogo chroni prawo na muzycznym rynku – podstawowe zagadnienia”. Więcej TUTAJ.

O godz. 17 w MDK Szopienice-Giszowiec (pl. Pod Lipami 1) projekcja filmu „Tragedia Górnośląska 1945″ i spotkanie z jego twórcami. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

O godz. 18.00 w MDK Ligota (ul. Franciszkańska 33) spotkanie z autorką Martą Fox. Wstęp wolny.

O godz. 17.00 w MDK Koszutka (ul. Grażyńskiego 47) spotkanie z prof. dr. hab. Piotrem Skubałą pt. “Nasz ślad na Ziemii”. Wstęp wolny.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Obok parkingu na Muchowcu od dwóch lat działa lokal gastronomiczny. O tym czy zostanie w tym miejscu zadecyduje konkurs.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

Miasto chce pomóc mieszkańcom w uzyskaniu unijnych pieniędzy. Te mogą później zostać przeznaczone na remonty i budowę mieszkań na zdegradowanych obszarach Katowic. Więcej TUTAJ.

Po raz kolejny wybrane zostały najpiękniejsze psy. Pojawili się hodowcy tych popularnych i mniej znanych ras. Odbyły się też zawody na psim torze przeszkód. Relację z XXI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych można przeczytać TUTAJ.

W której instytucji znalazł pracę samozwańczy kandydat na prezydenta Katowic, za co otrzymał odznaczenie prezydent Bytomia i gdzie wydarzyła się sytuacja jak z filmu Bridget Jones. Odpowiedzi na te pytania w kolejnym, czwartym, odcinku Zbitej śmietanki.

Jest dobra kawa z polskich palarni, piwa z lokalnych browarów, ale najważniejsze są zdjęcia. W budynku z 1925 roku powstała Kawiarnia Fotograficzna. Robienie zdjęć jest tu mile widziane. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*