Reklama

Dzień dobry Katowice

Redakcja
Dziś jest poniedziałek 19 grudnia. Jak podaje IMGW, termometry pokażą dziś w Katowicach 1 stopień Celsjusza. Zachmurzenie będzie umiarkowane, do tego wiatr południowo-zachodni wiejący z prędkością 2m/s. W nocy temperatura spadnie do -2 stopni, zwiększy się za to zachmurzenie. IMGW ostrzega przed silną mgłą, która może ograniczyć widoczność nawet do 50 m.
Dzieje się w Katowicach:

O godz. 10.30 w Sali Sejmu Śląskiego (Ligonia 46) przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.

O godz. 11.00 XXXI Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. W programie podjęcie uchwał m.in. w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej województwa śląskiego na lata 2017-2030 i budżetu województwa śląskiego na 2017 rok.

O godz. 13 wojewoda śląski poinformuje o tym kogo powołał do śląskiej Rady Gospodarczej.

O godz. 13 w Muzeum Historii Katowic (ul. Szafranka 9) wernisaż wystawy Wełnowiec-Józefowiec-Dzielnica Katowic.

O godz. 15 w Galerii Katowickiej (Projekt Wyższy Poziom, II piętro) Przedświąteczne Warsztaty Twórcze. Więcej informacji TUTAJ.

Dziś w portalu Katowice24.info:

Spór toczy się już od 1999 roku. Teraz budynek przy Raciborskiej 26 Katowice muszą przekazać urzędowi marszałkowskiemu.

W weekend pisaliśmy o:

Na rynku w Katowicach po raz kolejny zebrali się przeciwnicy partii rządzącej. Zdjęcia z sobotniej demonstracji zobaczycie TUTAJ.

W sobotę w Spodku królował polski hip-hop. Wystąpił m.in. MIUOSH, Pokahontaz, Grubson i Kaliber 44. Jak było na Śląskim Rap Festiwalu przeczytacie TUTAJ.

Komendant miejski policji Paweł Szeląg musiał odejść ze stanowiska. Zadecydowała polityka. Więcej o przyczynach zmiany przeczytacie TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*