Reklama

Dwie księgarnie z Katowic wśród najciekawszych w Polsce

Księgarnie przyciągają też nietypowymi nazwami. Fot. Szymon Hantkiewicz

Redakcja
Zła Buka i Bookiestra znalazły się na liście najciekawszych polskich niezależnych księgarń tygodnika Polityka. Obie są z Katowic, w obu znaleźć można książki, których nie ma nigdzie indziej.

Warszawa celebruje dziś Weekend Księgarń Kameralnych. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na te księgarnie, które walczą o swoje miejsce na rynku zajętym przez wielkie sieci księgarskie. W tym momencie została ich w Polsce trochę ponad setka. Tygodnik Polityka wybrał 27 najciekawszych. Znalazły się wśród nich Zła Buka (Rondo Ziętka 1) i Bookiestra (Plac Wojciecha Kilara 1).

W ofercie obu księgarń znajdują się książki niszowych wydawnictw, specjalnie dobrane tak, by zaspokoić gust wymagającego czytelnika. Zła Buka specjalizuje się w książkach z dziedziny sztuki, dizajnu i architektury, Bookiestra – oferuje szeroki wybór płyt muzycznych. Ta pierwsza działa w mieście już piąty rok, ta druga – dwa sezony. Księgarnie wygrywają tym, że pracują w nich pasjonaci, a nie zwykli sprzedawcy. Przyciągają też organizowaniem spotkań autorskich i… nietypowymi nazwami, na co Polityka też zwróciła uwagę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*