Reklama

Dwa miesiące utrudnień na autostradzie A4. Dzisiaj rozpoczyna się remont

Redakcja
Rusza remont wiaduktu na autostradzie A4. Od dzisiaj przez najbliższe dwa miesiące kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie pomiędzy Katowicami i Krakowem. Będzie zwężenie i ograniczenie prędkości.

Dzisiaj rozpoczynają się kolejne prace na autostrady A4. Remont wiaduktu na trasie potrwa około 2 miesięcy. W tym czasie w obu kierunkach, na jezdniach w stronę Krakowa i Katowic, będą występowały utrudnienia. Jak informuje spółka Stalexport Autostrada Małopolska, zmiana organizacji ruchu wprowadzona od dzisiaj obejmie odcinek pomiędzy węzłami Murkowska i Mysłowice. Prace nad wymianą urządzeń dylatacyjnych i łożysk wiaduktu spowodują utrudnienia na długości około dwóch kilometrów. Objęty zostanie nimi fragment autostrady od 341 km do 343 km.
Jezdnia w kierunku Krakowa będzie zamknięta, a cały ruch ma odbywać się po drugiej stronie – czyli na jezdni w stronę Katowic. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas do Krakowa i dwa do Katowic. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Remont wiaduktu potrwa do ok. 26 czerwca br.

To nie wszystkie toczące się na 60-kilometrowym odcinku trasy inwestycje. Jednocześnie na autostradzie A4 trwa wymiana nawierzchni jezdni na odcinku czterech kilometrów pomiędzy węzłem Rudno, a bramkami w Balicach. Prace prowadzone są z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Wymieniana jest także nawierzchnia na punkcie poboru opłat w Mysłowicach. Tutaj do października tymczasowo zamykane będą pasy poboru opłat – po dwa w każdym kierunku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*